AP Lotos Gdańsk zaczął sezon od wysokiej porażki z Górnikiem Łęczna. Przed drużyną zaległy mecz z Czarnymi Sosnowiec ZDJĘCIA

AP Lotos Gdańsk - Górnik Łęczna
AP Lotos Gdańsk - Górnik Łęczna Fot. Jakub Steinborn
AP Lotos Gdańsk zaczął nowy sezon w piłkarskiej Ekstralidze kobiet. Podopieczne trenera Tomasza Borkowskiego przegrały u siebie z Górnikiem Łęczna 0:4.

Sezon ligowy rozpoczął się tydzień temu, ale mecz AP Lotosu z Czarnymi w Sosnowcu został przełożony na środę, 25 sierpnia. Gdańszczanki zatem zaczęły rozgrywki od meczu z Górnikiem Łęczna, czyli brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu. Zadanie zatem trudne, a do tego drużyna przystąpiła w zmienionym składzie. Z nowych zawodniczek zagrały Jessica Ludwiczak, Olga Sirant i Klaudia Dymińska. Z drużyną pożegnały się za to Magdalena Kołacz, która zakończyła karierę i dołączyła do sztabu AP Lotosu jako trenerka bramkarek, z Polski wyjechała Priscilla Hagan, a Aleksandra Rompa ze względów zdrowotnych zawiesiła karierę. Została jednak w klubie jako trenerka drużyny żaczek.

Górnik szybko pokazał, że nie był tylko papierowym faworytem. Drużyna z Łęcznej wykorzystała błędy defensywy AP Lotosu i w ciągu siedmiu minut strzeliła trzy gole. Bohaterką była zawodniczka z Nigerii, Chinonyerem Macleans, która w pierwszej połowie strzeliła dwa gola, a po przerwie dołożyła trzecią bramkę.

Podopieczne trenera Borkowskiego szukały swoich szans w drugiej połowie spotkania i miały okazje bramkowe. Anna Kowalczyk minimalnie spudłowała, Julia Włodarczyk w dobrej sytuacji strzeliła zbyt lekko, a Roksana Polańska przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką Górnika. Przyjezdne też miały okazje, ale wykorzystały w drugiej połowie tylko jedną z nich.

W środę AP Lotos zagra zaległy mecz z Czarnymi w Sosnowcu, a w sobotę także na wyjeździe z GKS Katowice.

AP Lotos Gdańsk – Górnik Łęczna 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Chinonyerem Macleans (18), 0:2 Aleksandra Posiewka (23), 0:3 Chinonyerem Macleans (25), 0:4 Chinonyerem Macleans (58)

AP Lotos: Ludwiczak – Stasiulewicz (46 Kowalczyk), Salwa, Sirant, Plotzka (74 Zimecka) – Kołodziejek (46 Polańska), Słowińska, Dymińska, Szewczuk – Okoniewska (46 Włodarczyk), Tarankowa (66 Preuss)

Pazdan, Sobiech, Furman i Quintana wracają do ekstraklasy. "To ciekawe nazwiska, które mówią coś kibicom. To magnesy na stadiony"