Wybierz region

Wybierz miasto

  Ach, ten Yach!

  Autor: (RWA)

  2003-10-04, Aktualizacja: 2004-12-18 17:53

  GDAŃSK. To trzeba zobaczyć. Najlepsze teledyski, gwiazdy na żywo, czyli Festiwal Yach Film 2003 już trwa. Teledyski rywalizują w trzech odrębnych konkursach: polskich wideoklipów, polskich klipów dla dzieci o ...

  GDAŃSK. To trzeba zobaczyć. Najlepsze teledyski, gwiazdy na żywo, czyli Festiwal Yach Film 2003 już trwa.


  Teledyski rywalizują w trzech odrębnych konkursach: polskich wideoklipów, polskich klipów dla dzieci o nagrodę Małego Jasia i teledysków krajów skandynawskich oraz nadbałtyckich. Na konkurs przysłano 215 prac. A jury, do konkursu głównego z nagrodą Grand Prix, wybrało 6 teledysków zespołów: Ścianka, Pudelsi, Agressiva 69 (jedyny w tej grupie klip animowany) Raz, Dwa, Trzy oraz wokalistki Kayah i duetu Renata Przemyk i Kasia Nosowska.


  W tym roku mamy pewną nowość. Wyboru najlepszego, polskiego teledysku dokona publiczność, a nie jury, która zagłosuje SMS-ami. Wszystkie wideoklipy można oglądać w gdańskim Multikinie, dzisiaj od godziny 12 do 23.
  Jurorzy m.in: reżyser Maciej Ślesicki, wokalistka Mietek Szcześniak i Tomasz Bagiński, twórca nominowanego do Oskara filmu animowanego "Katedra", wybiorą najlepsze klipy w takich kategoriach jak: reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia itd.


  Ciekawie zapowiada się Wieczór Skandynawski (sobota, Centrum św. Jana w Gdańsku). Oprócz prezentacji wideoklipów biorących udział w festiwalu, wystąpią artyści z Polski: Mietek Szcześniak, Grażyna Łobaszewsksa i Tomek Makowiecki oraz ze Szwecji zespół Hell on Wheels.


  Ogłoszenie werdyktu jury i publiczności na najlepsze teledyski odbędzie się w niedzielę również w Centrum św. Jana. Podczas gali na żywo wystąpią m.in: Reni Jusi, Kasia Klich, Ewelina Flinta. Galę poprowadzi duet: Krzysztof Skiba i Michał Milowicz.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)