Wybierz region

Wybierz miasto

  GDAŃSK. Yach Film 2000

  Autor: (tor), (marcel)

  2000-09-07, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Trójmiasto staje się festiwalowym imperium. Wczoraj rozpoczIł się przeglId polskich teledysków, które na codzień, przy odrobinie szczęŚcia, obejrzeć można w telewizji.

  Trójmiasto staje się festiwalowym imperium. Wczoraj rozpoczIł się przeglId polskich teledysków, które na codzień, przy odrobinie szczęŚcia, obejrzeć można w telewizji.

  Do sopockiego festiwalu piosenki z prawie czterdziestoletniI tradycjI i najważniejszego przeglIdu polskiego filmu w Gdyni, dołIczył festiwal teledysków Yach Film, który również dorobił się prestiżu najważniejszej imprezy w branży wideoklipów.

  Festiwal, którego pierwsza edycja odbyła się w podziemnych jeszcze warunkach, 11 lat temu w Bydgoszczy, od poczItku lat dziewięćdziesiItych funkcjonuje w Gdańsku i dyktuje trendy na ciIgle nieustabilizowanym polskim rynku muzycznym.

  W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 150 prac (większoŚć całej polskiej produkcji), a twórcy i producenci oczekujI przełomu zwiIzanego z wejŚciem międzynarodowych graczy - polskich filii muzycznych telewizji - MTV i Vivy.

  Yach Film 2000
  Program IX Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2000:
  PiItek 8.09.2000 r.
  * 13.00 Widowisko ,Urodziny Jasia" z udziałem publicznoŚci dziecięcej w studiu Telewizji Gdańsk w Oliwie, ul. Czyżewskiego 42. Wstęp za zaproszeniami.
  * 19.00 Koncert plenerowy pod hasłem ,Od idei do teledysku" pod ZielonI BramI w Gdańsku. WystIpi Kazik na żywo. W programie także: retrospekcyjny pokaz teledysków Kazika, pokaz wideoklipów z Finlandii Danii i Szwecji oraz happening ,Teledysk na żywo" w wykonaniu grupy Light Open Society
  * 21.30 Obrady jury w Hotelu Posejdon.

  Sobota 9.09.2000 r.
  * 11.00 Kino intermedialne ,Zobaczmy więcej" - prezentacje nowych technik multimedialnych w Hotelu Posejdon w Jelitkowie, ul. Kapliczna 30.
  * 20.30 Gala wręczenia nagród IX Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film w Teatrze Wybrzeże na Targu Węglowym w Gdańsku. WystIpiI: Stanisław Sojka, Pudelsi i Maciej Maleńczyk, Sylwia WiŚniewska, Funky Filon, Li-pa-li, Groovekojad, Virgin i Calle Sol. WejŚciówki 15 zł.
  Na wszystkie pozostałe imprezy wstęp jest wolny.

  Niedziela 10.09.2000 r.
  * 23.40 - retransmisja gali w TVP2.
  (marcel)

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)