Wybierz region

Wybierz miasto

  Magdalena Szczepańska poleci do Aten

  Autor: Adam Suska

  2004-06-16, Aktualizacja: 2004-12-18 14:08

  Przybywa nam gdańskich sportowców, którzy reprezentować będą Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Dubletem AZS AWFiS Gdańsk zakończyły się w Szczecinie wielobojowe mistrzostwa Polski.

  Przybywa nam gdańskich sportowców, którzy reprezentować będą Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Dubletem AZS AWFiS Gdańsk zakończyły się w Szczecinie wielobojowe mistrzostwa Polski. Złote medale wywalczyli tam, podopieczni trenera Sławomira Nowaka, Magdalena Szczepańska i Michał Modelski. Wynik tej pierwszej 6079 pkt. wypełnia postawione przez PZLA minimum kwalifikacyjne w 7-boju na igrzyska olimpijskie w Atenach.


  - Co czuje przyszła olimpijka - zapytaliśmy Magdę, która obroniła tytuł wywalczony w 2003 roku w Siedlcach.


  - Choć od ustanowienia rekordu życiowego minęło już kilka dni, jeszcze nie dotarło do mnie to, że pojadę na igrzyska. Dalej robię swoje, czyli solidnie trenuję. Obecnie na obozie w Spale.


  - Ostatni wynik gwarantuje wyjazd na igrzyska, ale nie gwarantuje jeszcze zdobycia tam medalu. W jakich konkurencjach posiadasz największe rezerwy?


  - We wszystkich. W Szczecinie rekord życiowy ustanowiłam tylko w skoku wzwyż (178 cm). W pozostałych konkurencjach uzyskiwałam rezultaty nieco słabsze. Mogę się więc znacznie poprawić, ale o zdobyciu medalu olimpijskiego nie myślę. W Atenach na pewno zwycięży Szwedka, Karolina Kluft. Dalej nic nie wiadomo, bo siedmiobój to bardzo loteryjna konkurencja.


  - W Atenach będziesz w niej jedyną Polką?


  - Na razie tak to wygląda. Ewa Nowakowska (5959) z Wrocławia i moja klubowa koleżanka Joanna Grzesiak (5930) mają ostatnią szansę na uzyskanie kwalifikacji w Holandii, gdzie na początku lipca wystartujemy w Pucharze Europy.  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)