Wybierz miasto

Stoczniowiec - Sanok 1:2 (0:0, 0:0, 1:1) rzuty karne 2:3

Autor: Adam Suska

2005-03-04, Aktualizacja: 2005-03-04 21:43

Bramki: 0-1 Saglo - T. Demkowicz (46.11); 1-1 Jurasek (58.40); karne: 1-2 Saglo; 2-2 Cychowski; 3-2 T. Demkowicz; 3-3 Jankowski; 3-4 Saglo. Stoczniowiec: Odrobny 47 Jakubowski, 66 Odrobny - Wróbel, Leśniak - Cychowski, ...

Bramki: 0-1 Saglo - T. Demkowicz (46.11); 1-1 Jurasek (58.40); karne: 1-2 Saglo; 2-2 Cychowski; 3-2 T. Demkowicz; 3-3 Jankowski; 3-4 Saglo.
    Stoczniowiec: Odrobny 47 Jakubowski, 66 Odrobny - Wróbel, Leśniak - Cychowski, Bukowski - Smeja, Błażowski - Skutchan, Balat, Jankowski - Kostecki, Zachariasz, Jurasek - Grobarczyk, Słodczyk, Drzewiecki.
    Kary: Stoczniowiec 14 min; Sanok 16 min.
    Sędziowali: Waldemar Matuszak, Zbigniew Wolas i Grzegorz Porzycki. Widzów: 400.Hokeiści Stoczniowca przegrali rzutami karnymi na własnym lodowisku mecz play off z KH Sanok 1:2 i w rywalizacji do trzech zwycięstw ich przeciwnicy prowadzą 2-1. Jeśli w najbliższą niedzielę gdańszczanie nie wygrają czwartego spotkania w Sanoku, przyjdzie im walczyć o utrzymanie w ekstralidze z GKS Katowice.
    Przebieg trzeciego meczu Stoczniowca z Sanokiem potwierdził wszystkie mankamenty w grze gdańskiej drużyny. Brak dokładności, nerwowość oraz indolencja strzelecka pod bramką przeciwnika irytowały kibiców, których coraz mniej przychodzi do hali ?Olivia?.
    Gola dla gospodarzy mógł zdobyć już w 33 sekundzie spotkania Roman Skutchan, ale po jego strzale krążek odbił się od słupka sanockiej bramki. Gdańszczanie mieli duże trudności z zawiązaniem akcji ofensywnych w tercji przeciwnika. Wysoko broniący goście utrudniali napastnikom ?Stoczni? przejazd z krążkiem przez niebieską linię, a po wstrzeleniu go starali się trzymać grę w okolicach bandy.
    Na początku trzeciej tercji goście objęli prowadzenie. Tomasz Demkowicz staranował bramkarza Stoczniowca Przemysława Odrobnego, co uszło uwadze kiepsko w tym dniu prowadzącemu zawody sędziemu i Rostislav Saglo posłał krążek do pustej bramki.
    Wydawało się, że goście ?dowiozą? korzystny dla siebie wynik do końca, bowiem na 2 min i 37 sekund przed upływem trzeciej tercji na ławkę kar powędrował gdański napastnik Artur Kostecki. Stoczniowcy, choć grali w osłabieniu, zdołali doprowadzić do dogrywki. Zdenek Jurasek wygrał wznowienie w tercji przeciwnika i po przejęciu krążka położył bramkarza Sanoka na lodzie, z ostrego kąta doprowadził do wyrównania.
    Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, które nastąpiło dopiero w siódmej serii rzutów karnych. Decydującą o zwycięstwie gości bramkę zdobył Saglo, który po raz drugi z karnego i trzeci w tym meczu pokonał Odrbnego.