Wybierz region

Wybierz miasto

  Zmiany w radzie

  Autor: (iwo)

  2001-07-07, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wiadomo już, którzy radni będą ubiegać się o stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Gdańska. Z klubu AWS będą rywalizować ze sobą Bogdan Oleszek i Maria Małkowska, z UW - Marek Kostecki, a z Klubu Radnych ...

  Wiadomo już, którzy radni będą ubiegać się o stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Gdańska.

  Z klubu AWS będą rywalizować ze sobą Bogdan Oleszek i Maria Małkowska, z UW - Marek Kostecki, a z Klubu Radnych Niezależnych - Maciej Lisicki, obecny wiceprzewodniczący rady.
  Lista ta prawdopodobnie nie zakończy się na tych nominacjach.


  - Być może któreś z ugrupowań wystawi jeszcze swojego czarnego konia - mówi Lisicki. - Praktycznie nic nie zostało przesądzone. Przedstawiciele klubów uzgodnili tylko wczoraj, że podczas wyborów nowego przewodniczącego nie będzie obowiązywała dyscyplina głosowania oraz to, że jego zastępców będzie się ustalać po wyborze szefa.

  Po raz pierwszy przedstawiciele wszystkich klubów politycznych RMG zebrali się w sprawie rekonstrukcji odchudzonego prezydium Rady Miasta Gdańska we wtorek, po złożeniu rezygnacji przez Wacława Sz., jednego z wiceprzewodniczących. Nie udało się jednak ustalić kandydatów na reprezentacyjne stanowiska. Dlatego rozmowy przesunięto na wczoraj. I chociaż padło już kilka nazwisk, część radnych nie wierzy, że na sesji - 12 lipca, uda się powołać zastępcę odwołanej Elżbiety Grabarek-Bartoszewicz.


  Kandydaci

 • Marek Kostecki
  radny UW, ur.
  w 1953 roku

  - Radny miasta Gdańska drugą kadencję. Od 1989 r. do 1994 był prezesem SM Jasień. Od 1994 r. do 1998 r. członek Zarządu Miasta Gdańska. Obecnie wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej. Od 1992 roku pełni społecznie funkcję prezesa RKS Stoczniowiec.

 • Maria Małkowska
  radna AWS, ur.
  w 1947 roku

  - Radna miasta Gdańska trzecią kadencję, obecnie przewodnicząca Komisji Budżetowej. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto ukończyła Podyplomowe Studium Bankowości i Finansów.

 • Bogdan Oleszek
  radny AWS,
  ur. w 1948 roku

  - Radny miasta Gdańska pierwszą kadencję. Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej i członek Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej RMG. Pracuje w stoczni Gdańskiej na stanowisku dyrektora ds. organizacyjnych.



 • Maciej Lisicki
  Klub Radnych
  Niezależnych ur.
  w 1963 r.

  - Radny miasta Gdańska pierwszą kadencję, wiceprzewodniczący Rady Miasta. Od 1990 związany z akademicką Spółdzielnią Mieszkaniową, w której od 1997 pełni funkcję prezesa zarządu. Od 1991 jest biegłym Sądu Wojewódzkiego.
 • Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)