T-Mobile Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0 [ZDJĘCIA]

Piotr Wiśniewski
W drugiej wiosennej kolejce biało-zieloni nie potrafili pokonać w Łodzi ŁKS-u. Skończyło się na bezbramkowym remisie. Tydzień temu Lechia podzieliła się punktami z Cracovią. Przez ponad 50 minut gdańszczanie grali w osłabieniu, po tym jak w 38. minucie czerwoną kartkę otrzymał Andriuskevicius.

ZOBACZ CO PO MECZU POWIEDZIAŁ TRENER LECHII GDAŃSK, PAWEŁ JANAS

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0

ŁKS: Wyparło - Gercaliu, Łabędzki, Laizans (59' Łukasiewicz), Gieraga (62' Sasin), Klepczarek, Szczot (81' Bonin), Iwański, Łobodziński, Saganowski, Mięciel.

Lechia: Pawłowski - Deleu, Janicki, Kozans, Andriuskevicius, Surma, Bajić (70' Pietrowski), Traore (89' Dawidowski), Wiśniewski, Wilk, Grzelczak (68' Lukjanovs).

Żółte kartki: Gieraga, Klepczarek (ŁKS) oraz Andriuskevicius, Wiśniewski, Surma, Bajić, Traore (Lechia).

Czerwona kartka: Andriuskevicius (Lechia, 38 - za drugą żółtą).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 2720.

ŁKS ŁÓDŹ - LECHIA GDAŃSK [NA ŻYWO]

Kadra Lechii na mecz z ŁKS-em:

Bramkarze: Sebastian Małkowski, Wojciech Pawłowski

Obrońcy: Vytautas Andriuskevicius, Krzysztof Bąk, Luiz Carlos Santos Deleu, Rafał Janicki, Sergejs Kożans, Marcin Pietrowski

Pomocnicy: Marko Bajić, Lewon Hajrapetjan, Ivans Lukjanovs, Paweł Nowak, Łukasz Surma, Abdou Razack Traore, Jakub Wilk, Piotr Wiśniewski

Napastnicy: Tomasz Dawidowski, Piotr Grzelczak.

Lechia nigdy w wyjazdowych meczach z ŁKS specjalnie nie błyszczała. W historii wygrała tylko dwukrotnie. Po raz ostatni uczyniła to Lechia/Olimpia w sezonie 1995/96, która triumfowała w Łodzi 3:2. Biało-zieloni od ponad roku nie występowali na boisku ŁKS. 26 października 2010 roku w meczu Pucharu Polski padł remis 0:0, ale w karnych zwyciężyła Lechia 3:1.

Statystki nie są także po stronie gospodarzy piątkowego meczu. ŁKS wyraźnie ma problem z wygrywaniem meczów. Łodzianie pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 i to było ich jedne zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością.