Aż tysiąc stoisk w pięciu strefach handlowych i ponad 40 koncertów na pięciu scenach - to wszystko czeka na turystów podczas 23 dni 752 Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Impreza rozpocznie się już 28 lipca br.

W jarmarkowych kramach będzie można znaleźć wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Produkty kolekcjonerskie, artystyczne, rzemieślnicze i spożywcze (w tym roku to aż 85 procent wszystkich stoisk). Wśród nich wielką nowością będą tak poszukiwane przez przyjezdnych przysmaki regionalne, wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami - wiejskie wędliny, sery, miody i nalewki.

Sprawdź szczegółowy program imprezy


- Jednak Jarmark św. Dominika to nie tylko handel, to również kultura i rozrywka - mówi Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor programowy Jarmarku św. Dominika. - Wśród muzycznych atrakcji znajdą się koncerty takich gwiazd jak Voo Voo, Pablopavo i Praczas, Maria Pomianowska i jej muzyka bursztynu, Maleo Reggae Rockers i Klezmafour, Ania Rusowicz i Halina Mlynkova.

Na wszystkich, których zmęczy gwarny jarmark, czekać będą Gdańskie Akumulatory, czyli Brama Zakochanych i Zaułek Pocałunków. W tym roku swoją premierę będzie miało również Drzewo Poznania.

- A na Długim Targu będzie można odpocząć, słuchając szumu morza na niezwykłej ławce - Koławce - dodaje Czauderna-Szreter.
Organizatorzy Jarmarku św. Dominika zadbali nie tylko o przyjemności dla ciała, ale i dla ducha. O te ostatnie zatroszczą się ojcowie dominikanie, którzy patronują temu wielkiemu wydarzeniu.

Zobacz jak było w zeszłym roku

W to wielkie święto włączyła się również Gdańska Organizacja Turystyczna, wydając okazjonalną Kartę Turysty z wizerunkiem dedykowanym jarmarkowi. Obok korzyści, jakie daje karta, czyli ponad 200 różnorodnych ofert kulturalnych i rozrywkowych w Gdańsku oraz regionie, to także wspaniała pamiątka dla każdego uczestnika Jarmarku św. Dominika.

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

iza (gość) (poi)

a ja b.się cieszę z jarmarku..fakt tłumy..ale to ma swój urok...sa i piękne rzeczy robine przez artystów...ja mam upatrzonego przystojniaka..jego rzeczy są super!!!

gość (gość) (poi)

Dokładnie. Znowu Jarmark Europa z Chińską czterokrotnie droższą tandetą. Jedyna ciekawa i warta zobaczenia jest oferta staroci.

poi (gość)

Znowu tłumy będą spacerować po całej starówce i podziwiać towary o 400% droższe niż na Allegro ten sam sprzedawca wystawia na aukcjach. Rewelacja !!!!!