(© Tomasz Bołt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Młodzież z 12 krajów - UE i Partnerstwa Wschodniego weźmie udział w drugiej edycji Akademii Obywatelskiej Instytutu Lecha Wałęsy. Wykładać będą m.in. prezydent Wałęsa, Luiz Inácio Lula da Silva, były prezydent Brazylii i profesor Bauman.

- Zgłoszenie na warsztaty z przedstawicielami świata kultury, biznesu i polityki wysłało 200 chętnych - informuje Maciej Kuziemski, koordynator projektu Instytutu Lecha Wałęsy. - Wybrana trzydziestka - wśród nich doktorantka Oxfordu i wykładowca Harvardu - podczas kilku intensywnych dni weźmie udział w sesjach, panelach i warsztatach organizowanych przez partnerów Akademii Obywatelskiej oraz w spotkaniach.

Przenosiny Instytutu Lecha Wałęsy

A wykładać będzie nie byle kto - socjolog, filozof i eseista, prof. Zygmunt Bauman, były prezydent Brazylii - Luiz Inácio Lula da Silva, wybitny politolog, tegoroczny laureat Nagrody Lecha Wałęsy - prof. Benjamin Barber oraz sam były przewodniczący Solidarności i eksprezydent Lech Wałęsa.

Akademia odbędzie się w Trójmieście w dniach 28 września - 2 października, w trakcie Europejskiego Forum Nowych Idei, które będzie poświęcone najnowszym wyzwaniom ekonomicznym i cywilizacyjnym, stojącym przed Europą.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gnijarz (gość)

Lepiej bedzie jak ich nauczy jak klamac,oszukiwac oraz jak nasikac do kropielnicy,zeby zadna kropla nie spadla na podloge

tylko czytam (gość)

Najważniejsze tematy wykładów powinny brzmieć:
1. Plusy dodatnie i ich wpływ na wartość bezwzględną liczb w matematyce..
2. Pomroczność jasna i jej wpływ na prowadzenie samochodu w stanie upojenia alkoholowego w demokratycznym państwie
3. 100 milionów i ich wpływ na decyzje wyborców w warunkach demokracji.
4. Tajne akta w państwie demokratycznym- jak wypożyczać i zwracać do archiwum.
5. Jak zmieniać rządy w państwie demokratycznym jeśli ich decyzje są niewygodne na przykładzie rządu Olszewskiego i Pawlaka.
6. Krótka dykteryjka o puszczaniu ludzi w skarpetkach w warunkach państwa demokratycznego.