(© mat. prasowy/schronisko Promyk)

Dzień Kota symbolicznie obchodzimy 17 lutego. Schronisko „PROMYK” w Gdańsku Kokoszkach postanowiło pójść krok dalej i zorganizować cały cykl imprez fetujący kocich podopiecznych.

Przez cztery dni, od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego, na terenie Trójmiasta będzie można wziąć udział w jednej z wielu kocich akcji, poznać schroniskowe koty oraz przekazać datki finansowe lub karmę na rzecz bezdomnych kotów.

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Gdańsku. Ponad 100 wystawców na hali AWFiS [zdjęcia]O atrakcjach czekających na gdańszczan opowiada Małgorzata Zawadzka, wolontariuszka schroniska Promyk: - Zaczynamy filmowo. Wraz z DKF Miłość Blondynki zapraszamy na film dokumentalny „Kedi – sekretne życie kotów”. Wejście na seans za symboliczny datek pieniężny lub puszkę karmy. Zimą nasi podopieczni szczególnie potrzebują wysokomięsnej karmy mokrej dostępnej w dobrych sklepach zoologicznych. Akcję zbiórkową kontynuujmy w sobotę. Znajdziecie nas w Zoo Delikatesach w CH Madison.

Z kolei w piątek i w niedzielę będzie można spotkać się ze schroniskowymi kotami w przestrzeni miasta.
W piątek schronisko wraz z Biblioteką Gdynia zaprasza na spotkanie edukacyjne dla młodzieży, a niedzielę warto spędzić w towarzystwie kotów w kawiarni Dobra Kawa.

- Kocie kawiarnie cieszą się dużą popularnością, To świetne miejsce, by umożliwić mieszkańcom Gdańska spotkanie z kotami ze schroniska. Wszystkie nasze zwierzaki zasługują na kochające i odpowiedzialne domy i mamy nadzieję, że akcje na Dzień Kota te domy im przybliżą – dodaje Anna Sadowska wolontariuszka schroniska.


W schronisku Promyk przebywa obecnie ok 80 kotów i 160 psów. Spacery zapoznawcze i adopcje odbywają się codziennie w godzinach 11:00-16:00.
Zapisy na wolontariat dla osób pełnoletnich drogą mailową wolontariat@schroniskopromyk.pl

PROGRAM Dnia Kota Schroniska Promyk:* "Kedi - sekretne życie kotów" - czwartek 15.02.2018 18:30 - 20:00 DKF Miłość Blondynki,
Uniwersytet Gdański, Wydz. Fil. Aula 1.43
* Spotkanie z podopiecznymi Schroniska Promyk - piątek 16.2.2018 11:00-13:00
Biblioteka Grabówek ul. Morska 113, Gdynia
* Zbiórka kociej karmy i akcesoriów - sobota 17.2.2018
Zoo Delikatesy CH Madison ul. Rajska 10 Gdańsk
* Kawa i ciacho z kotami - niedziela 18.2.2018 11:00-13:00
Dobra Kawa ul. Grobla III 1/6D Gdańsk

2017. Syjamskie, brytyjskie, norweskie leśne. Rasowe koty na międzynarodowej wystawie we Wrocławiu ZOBACZ
Zwierzęta w mieście

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!