Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Lotos gromi Utex Row Rybnik!

Piotr Wiśniewski
W tym roku w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy na gdynianki nie ma mocnych. Lotos Gdynia odniósł najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, deklasując rybnicki Utex Row 114:47. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski zdobyły: Swanier 22, Wright 19 oraz Bjelica 16.

Jeśli w pierwszej kwarcie traci się aż 34 punkty to ciężko myśleć o korzystnym wyniku spotkania. Lotos już w premierowej odsłonie meczu potwierdził, że zwycięstwo w tym pojedynku będzie formalnością. Kibice zadawali sobie tylko pytanie jak wysoko wygrają gdynianki. Mistrzynie Polski wystąpiły bez kontuzjowanej Darii Mieloszyńskiej. Niepewny był też udział Milki Bjelicy. Serbka jednak zagrała i do przerwy zdobyła siedem punktów.

Strzelecki festiwal podopiecznych Georgiosa Dikaioulakosa trwał także w kolejnych 10 minutach gry. Dość powiedzieć, że przyjezdne w drugiej kwarcie zdobyły zaledwie dziewięć "oczek". Gdyby nie zagraniczne zawodniczki Utex-u to rybniczanki do przerwy mogły przegrywać jeszcze wyżej. Harris wespół z Coehn rzuciły 16 oczek z 22 całej drużyny! To w pełni oddaje przebieg meczu przed przerwą. Świetnie w tym czasie w barwach Lotosu poczynała sobie Monica Wright, która w pierwszej połowie zagrała fenomenalnie - na 100% skuteczności. Amerykanka trafiła 5 z 5 rzutów za dwa, 2 z 2 za trzy i 2 z 2 za jeden. A warto zaznaczyć, że dorobek ten wypracowała w pierwszej kwarcie! 11 "oczek" to z kolei dorobek Swanier.

Po pierwszej połowie Lotos prowadził więc 58:22 i dążył do rekordowego w tym sezonie zwycięstwa. Trzecią kwartę udanie rozpoczęły przyjezdne. Koehn zdobyła pięć punktów i Utex otworzył tę część meczu wynikiem 5:0. Lotos jednak nie zwalniał. Co prawda przewaga w tej kwarcie nie była aż tak wysoka jak w poprzednich to do swojej przewagi gdynianki dorzuciły kolejne sześć punktów.

Przed czwartą kwartą sprawą otwartą pozostawała kwestia kiedy Lotos przekroczy granicę 100 punktów. Stało się to na nieco ponad 4 minuty przed końcem meczu za sprawą Swanier. Do końca meczu gdynianki nokautowały rywalki, odnosząc ostatecznie rekordową wygraną w tym sezonie. Mistrzynie Polski zwyciężyły 114:47!

Lotos Gdynia - Utex Row Rybnik 114:47 (34:13, 24:9, 24:18, 32:7)

Lotos: Ketia Swanier 22, Monica Wright 19, Milka Bjelica 16, Elina Babkina 15, Olivia Tomiałowicz 13, Paulina Krawczyk 10, Claudia Sosnowska 8, Marta Jujka 6, Magdalena Kaczmarska 5.

Utex Row: Laurie Koehn 18, Rebecca Harris 9, Katarzyna Suknarowska 6, Barbara Głocka 6, Anna McLean 4, Alendra Brown 2, Karolina Stanek 2, Paulina Rozwadowska 0, Natalia Przekop 0.