Daj się spisać w pierwszym od wstąpienia do UE narodowym spisie ludności i mieszkań

1 kwietnia będzie można spisać się samodzielnie przez internet lub umówić na spotkanie z rachmistrzem Głównego Urzędu Statystycznego. Ma dostarczyć informacji o liczbie ludności, poziomie życia, warunkach mieszkaniowych, migracjach po wstąpieniu do Unii Europejskiej.

Zwróć uwagę na legitymację rachmistrza - musi być zgodna ze wzorem
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Zwróć uwagę na legitymację rachmistrza - musi być zgodna ze wzorem. (© GUS)

Rachmistrzowie będą odwiedzać mieszkania od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku. Nie będzie wcześniejszej informacji o wizycie. Można jednak umówić się z rachmistrzem w innym terminie. Jeżeli zaś nie będzie nikogo w domu ankieter z call center zadzwoni, by umówić wizytę rachmistrza.

Rachmistrzowie zapytają m.in. o wykształcenie, dojazdy do pracy, źródła utrzymania osób, narodowość i język oraz mniejszości narodowe i etniczne oraz wyznanie (przynależność do kościoła lub związku wyznaniowego). W sumie poruszone ma zostać 13 zagadnień o tematyce demograficzno-społecznej i społeczno-ekonomicznej.

Spisać się samodzielnie można bezpośrednio na stronie GUS. Potrzebny jest numer PESEL i hasło uzyskane po https://nsp2011demo.spis.gov.pl/nsp.form/FormularzID.aspx.

Spisać się trzeba - karą za odmowę udzielenia odpowiedzi lub podanie nieprawdziwych danych jest grzywna od 20 do 1 tys. zł lub 30 dni aresztu.

Pomóc w sprawnym i bezpiecznym przebiegu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 mają dwie infolinie telefoniczne: 800 800 800 - numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych lub 22 44 44 777 - numer dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych płatny zgodnie z cennikiem operatora (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 oraz w weekendy od 8-18).

Szukają rachmistrzów spisu powszechnego

Na Pomorzu spis, tyle że próbny odbył się już między 1 kwietnia a 31 maja 2010 roku.
∨ Czytaj dalej

Miał na celu wynaleźć błędy i niedociągnięcia przed właściwym spisem.
(ganark) (ganark)
źródło: Naszemiasto.pl

Więcej na temat

Komentarze (36)

avatar
avatar
karol rhoda (gość)

http://www.telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2011-04-07,09

proponuję zobaczyć jak "kaszubskie dzieci" traktują symbole narodowe. scenka w sali i odwrócony Herb zawinięty w połowie. dodatkowo koleś w lokowanych włosach na swoim profilu zamieścił wpis " za Hallera, za Piłsudskiego" w negatywnym oddźwięku.

avatar
AROL (gość)

Jeśli mało ludzi zadeklaruje język kaszubski bo po prostu go nie używa i napisze prawdę , to prezes ZKP p. Grzędzicki i jemu podobni stracą intratne posadki i będą musieli się wziąć za robotę za pensje jakie dostaje większość z nas.I OTO W TYM SZUMIE AGITACYJNYM CHODZI>.JO

avatar
ME (gość)

Dziennik Bałtycki wprowadza w błąd, podając odnośniki do wersji demonstracyjnych formularzy, których nie da się wypełnić, aby wziąć udział w spisie.

Prawidłowy odnośnik to:
https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/
A tu formularz identyfikacyjny:
https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/FormularzID.aspx

Dziennik Bałtycki podaje tę stronę:
https://nsp2011demo.spis.gov.pl/nsp.form
- A to jest wersja demonstracyjna, bezużyteczna. Tylko do pooglądania.

avatar
ola (gość)

dzisiaj w skrzynce znalazłam i jestem oburzona.Namawia się w niej do podania że posługuje sie językiem kaszubskim tylko dlatego że ktoś mówi jo.Rozumiem że jeżeli używam w mowie potocznej okey tzn że w domu posługuję się również językiem angielskim.Moim zdaniem jest to naginanie prawa i namawianie do podawania w spisie nieprawdy.Co na to odpowiednie instytucje.

avatar
NIE dla "narodowości" śląskiej, kaszubskiej i innego gówna (gość)

Nie można było wstawić właściwego linka? TUTAJ: https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/FormularzID.aspx

Tu się można zarejestrować i zacząć wypełniać ankiety.

avatar
polo (gość)

Wyznanie religijne to moja osobista sprawa niby zagwarantowana w niby konstytucji ale w tym niby państwie nic nie jest pewne oprócz podwyżek oczywiście

avatar
Monia (gość)

Prawo zabrania udostępniania danych osobowych a tak w ogóle to na podstawie jakiego artykułu mogą wlepić karę.... ja nie mam zamiaru podawać tego typu informacji o sobie ani o mich bliskich!!!

avatar
Oburzona (gość)

Kaszubi, a gdzie Wasz HONOR. Wstyd mi za Was.Jesteście GBURY i KMIOTY, a myślałam że w spisie przyznam się do tego że jeste Kaszubką. NIE PO TYM CO TU WYPISUJECIE

avatar
sw (gość) stary

Na jakiej podstawie sadzisz ze kaszubi kalecza jezyk polski, skoro kaszubski nie ma z polskim nic wspolnego? Ja na przyklad uwazam ze polaki jest dialektem rosyjskiego i kaleczy ten piekny jezyk.

A co dumnego w bycu polakiem? przeciez to przypadek gdzie sie urodziles! Badz dumny z tego co osiagnales, a nie z narodu, bo to prowadzi to wojen i glupoty.

Idac twoim tokiem myslenia najdumniej byc niemcem albo amerykaninem bo sa bogaci a ich panstwa duzo znacza? zastanow sie.

Wypierasz sie swojej kaszubskosci: twoje prawo, mozesz podac co chcesz, polak, chnczyk, marsjanic, ale to nie zmieni faktu ze po prostu WSTYDZISZ SIE BYCIA KASZEBA

Wybierz kategorię