(© archiwum DB)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Abonament RTV 2017: Mimo tarapatów budżetowych TVP, prace komisji zostają zamrożone. Dlaczego? Według „GW” Prawo i Sprawiedliwość boi się spadku w sondażach.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, pracę nad nowelizacją ustawy uszczelniającej ściągalność abonamentu zostają wstrzymane. Na początku czerwca projekt trafił do pracy w komisji kultury środków i przekazu. Do tej pory stamtąd nie wrócił, a do poselskich wakacji zostały dwa posiedzenia. W tym tygodniu, jednak nie ma w planach pracy nad nowelizacją ustawy abonamentowej.

Abonament RTV 2017: Stawki, wysokość opłatProjekt ustawy zobowiązywał prywatnych nadawców do przekazania danych osobowych swoich klientów Poczcie Polskiej, która jest operatorem płatności. Miałoby to na celu uszczelnienie systemu pobierania opłat abonamentowych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji obliczyła, że z 97% gospodarstw posiadających odbiornik, płaci tylko 13%. Doprowadziło to do tego, że w 2015 r. według wyliczeń Poczty Polskiej zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV wyniosły 1,7 mld.

A niepłacących przybywa. Telewizja publiczna zakłada, że w 2017 r. wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego pokryją 13% kosztów związanych z wypełnianiem misji publicznej. Rok temu było to 24%. Jeżeli projekt utknie w komisji na dłużej, to wbrew zapowiedziom, PiS nie zdąży wprowadzić nowelizacji do września.

Czas to pieniądz. Najlepiej wie o tym prezes telewizji publicznej Jacek Kurski, który już w styczniu ostrzegał, że obecna sytuacja finansowa grozi wygaszeniem TVP.

Jeśli jednak abonament wejdzie w życie jakie stawki będą musieli płacić Polacy?Stawki abonamentu RTV 2018 miesięczna:

stawka miesięczna:

za radio - 7 zł
za telewizor (z radiem lub bez) - 22,70 zł.

za dwa miesiące z góry:

za radio - 13,60 zł
za telewizor (z radiem lub bez)- 44,05 zł

za trzy miesiące z góry:

za radio - 20,15 zł
za telewizor (z radiem lub bez) - 65,35 zł

za pół roku z góry:

za radio - 39,90 zł
za telewizor (z radiem lub bez) - 129,40 zł

za rok z góry:

za radio - 75,60 zł
za telewizor (z radiem lub bez) - 245,15 zł


Zobacz też: Już nie unikniesz płacenia abonamentu RTV


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (29)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zainteresowany (gość)

Ogladasz TVP w Internecie, rowniez reklame to ogladasz za darmo poniewaz ogladasz reklame za ktora ktos inny juz zaplacil.
Ale jezeli TVP zmusza Cie do ogladania Reklamy /Blok 3 x a 3 min. ( razem 9 min. ) to jest to okradaniem widza, ktorego zmusza sie do ogladania nikomu nie interesujacej reklamy za ktora juz ktos zaplacil a ty poniewaz ogladasz ja placisz za czas w ktorym ogladasz to badziewie. TAK WYGLADA OKRADANIE WIDZOW ,,!...

łotr (gość) (Obywatel)

nie koniecznie. Trzeba reagować na nieprawdę. Po prawdzie poprzednicy uśpili naszą czujność, ale obecni ni pozostawiają nam wyboru. TRZEBA BYĆ PRZYZWOITYM.

Myslenie nie boli (gość) (R-r)

Dlaczego mam płacić skoro nie korzystam? Jaka to sprawiedliwość? Pomyśl trochę - to nie boli! Dlatego, że Ty płacisz, to ja również mam płacić, nawet jeśli nie oglądam tego badziewia.

Chcemy być Kuwejtem czy Republiką Bananową??? (gość)

Szacuje się, że w Polsce zasobów bilansowych węgla jest ok. 500 mld ton, a poprzez gazyfikację możliwe jest do przekształcenia w syngaz około 400 mld ton węgla kamiennego, z którego można uzyskać minimum ok. 800 bln m3 pełnowartościowego gazu. Wartość tego paliwa to 250 bln euro, czyli bilard złotych polskich. Dlatego z taką bezwzględnością Niemcy, przy tajnym, ale oczywistym współudziale polskich elit władzy, dążą do przejęcia kosztem polskiego społeczeństwa tego największego biznesu w Europie.

Kłamiesz jak Kaczyński. (gość) (dyktator)

Ciąg dalszy -
W temacie polskiej armii znowu kłamiesz. Poprzedni rząd miał przygotowane 13,5 miliarda PLN na zakup Caracali. Macierewicz już te pieniądze przeżarł, więc żadnych śmigłowców nie będzie, a pieniądze poszły już na komisję i miesięcznice smoleńskie. Za rządów PIS z armii odeszło już ok. tysiąca wysokich stopniem oficerów. Za rządów PIS z BOR i policji odeszło już ponad 300 wysokich stopniem funkcjonariuszy.
Próbę sprywatyzowania polskich szpitali dokonuje minister Radziwiłł. Zniszczenia ponad 3 milionów polskich drzew dokonał minister Szyszko. Trybunał Konstytucyjny zniszczony. Sądy opanowane przez ludzi ministra Ziobry. Nawet zakup rządowych samolotów za 2,5 miliarda PLN jest niezgodny z polskim prawem o przetargach publicznych. Czepianie się Grodzkiej czy Biedronia jest chamstwem z twojej strony. Równie dobrze mógłbym się zapytać, czy zamiłowanie Macierewicza i Kaczyńskiego do młodych PISowskich członków wynika z ich preferencji seksualnych

Jesteś zakłamanym i żałosnym pajacem. (gość)

Czemu tak bezczelnie kłamiesz? Stocznię Gdańską sprzedali swoim żydowskim kumplom z Ukrainy Kaczyńscy w październiku 2007 roku. Oczywiście wcześniej na skraj bankructwa doprowadził ją PISowski prezes Jaworski. Wymień uzdrowiska, które Tusk sprzedał Niemcom czy Francuzom.
W temacie sopockiego festiwalu znowu kłamiesz. "W 2006 roku organizator postanowił powrócić do międzynarodowego charakteru konkursu. W latach 2005–2009 prowadzenie gali festiwalu należało do Magdy Mołek. W 2010 i 2011 roku festiwal nie odbył się z powodu remontu Opery Leśnej.
Od 2012 do 2013 roku festiwal nosił nazwę Sopot Top of the Top Festival, gdzie odbywa się konkurs o Bursztynowego Słowika oraz koncerty towarzyszące. W 2014 festiwal odbył się pod nazwą Polsat Sopot Festival.
W 2015 roku telewizja Polsat zrezygnowała z organizowania festiwalu.["
.

O co chodzi (gość)

Szacuje się, że w Polsce zasobów bilansowych węgla jest ok. 500 mld ton, a poprzez gazyfikację możliwe jest do przekształcenia w syngaz około 400 mld ton węgla kamiennego, z którego można uzyskać minimum ok. 800 bln m3 pełnowartościowego gazu. Wartość tego paliwa to 250 bln euro, czyli trylion złotych polskich. Dlatego z taką bezwzględnością Niemcy, przy tajnym, ale oczywistym współudziale polskich elit władzy, dążą do przejęcia kosztem polskiego społeczeństwa tego największego biznesu w Europie.

Młody człowiek (gość)

Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny najprawdopodobniej unieważni ustawę o tzw. małżeństwach osób homoseksualnych.

Na sprzeczność tej ustawy, przyjętej w ostatnim tygodniu przez Bundestag, z niemiecką konstytucją wskazują nie tylko posłowie chadeccyPełna treść artykułu dostępna na stronie:
http://wp.naszdziennik.pl/2017-07-04/273525

łotr (gość)

Nic, kompletnie nic wartościowego nie wnosi do życia POLAKÓW telewizja publiczna.To oni powinni nam płacić, żebyśmy oglądali ten bełkot. Skutecznie zniechęcili do oglądania nawet kanałów kulturalnych. Zaledwie 25 gr na litrze.. Co to jest?! Jak już ktoś tutaj słusznie zauważył, że nie spina się pincet plus, a do tego wielki ekonom Morawiecki zapowiada kolejne wydatki. Cuda wianki. Mało tego, przecież nie skończy się a samych 25 groszach, trzeba będzie agencje utworzyć, albo fundusz, bo ktoś będzie musiał tymi 25 gr/litrze zarządzać. Bo tak same to one się nie wydadzą. I już będzie prezesik jakiś wykształcony inaczej, prawdziwy Polak patriota, co to się nie wiadomo po co ogłaszał w jedynej słusznej telewizji Trwam, jakieś reklamy albo spoty za 50, 60, 120 tysięcy złotych. Obrzydzenie. Takie mam odczucia jak myślę o działaniach tych nieudaczników. Wymiociny im lecą na twarze, a oni, się uśmiechają i twierdzą, że to deszcz pada. Żenada. Niektóry przytaczają tutaj afery PO, oczywiście wyrządzili dużo krzywd, ale po pierwszym roku PiS przelicytował PO po stokroć. Ten bałagan będziemy musieli sprzątać wiele lat po PiSie.

felek (gość) (dyktator)

Cóż dyktatorku. Jeżeli chodzi o OFE to nikt inny jak PiS postanowił ostatecznie je wykończyć i do końca ograbić ludzi z ich pieniędzy.Wszystko już gotowe, tylko czekają na dogodny moment. Wolę buźkę uśmiechniętego Tuska od smętnej i kłamliwej gę...y Broszki. Nie pisz mi o rzekomych samobójstwach, a popatrz na autentyczne morderstwa i tortury, które mają miejsce za "dobrej zmiany" i które tak chętnie ta władza stara się ukrywać. Jeżeli chodzi o stocznie, uzdrowiska i inne przedsiębiorstwa - zadziałało normalne prawo wolnego rynku. WOLNEGO! ale wy pisowcy wolicie tkwić w komunie i lubicie jak ktoś za was myśli i steruje wami. O festiwalu w Sopocie nie pisz, bo są nowsze sprawy, sprawa Opola, która nie wiadomo jak się skończy i nie wiadomo, czy ktoś normalny będzie chciał tam występować pod dyktando Kurskiego. A kto kilka dni temu chciał wprowadzić odpłatność za leczenie jak nie pisowski minister? Broszka szybko się zorientowała, że to rozsierdzi ludzi i zatrzymała to, ale po cichu będzie to wprowadzane. I ty śmiesz pisać o niszczeniu polskiej armii? To już szczyt arogancji i hipokryzji. Jedno słowo - Macierewicz. O twojej homofobii i nietolerancji nie chce mi się pisać, bo to zjawisko powszechne wśród wyznawców PiSu i nie ma na to lekarstwa.