Adam Chrzanowski otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 20. Obrońca Lechii Gdańsk chciałby zagrać w przyszłorocznym mundialu.

Chrzanowski przebojem wdarł się do składu biało-zielonych. Za trenera Piotra Stokowca grał nieco mniej, ale pokazał, że jest zawodnikiem utalentowanym i warto wiązać z nim przyszłość. Z reguły występuje na środku formacji defensywnej, ale może też grać jako lewy obrońca. W tym sezonie zagrał w dziewięciu meczach Lotto Ekstraklasy, w tym w sześciu w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił też jednego gola w meczu zremisowanym z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Chrzanowski regularnie jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Na takich zawodnikach jak Chrzanowski warto budować zespół. Musi popełnić błędy, ale Lechia będzie miała z niego dużo pożytku - ocenia młodego zawodnika trener Stokowiec.

Jacek Magiera, trener reprezentacji do lat 20 powołał także Daniela Mikołajewskiego, który jest wypożyczony do końca sezonu z Lechii do Stomilu Olsztyn. 18-letni pomocnik w tym sezonie rozegrał dziesięć meczów w Nice I lidze. Zgrupowanie potrwa od 21 do 23 maja w Bydgoszczy, a w tym terminie kadra nie rozegra żadnego meczu towarzyskiego. Trener Magiera będzie mógł porozmawiać z zawodnikami i potrenować różne elementy.

Chrzanowski i Mikołajewski będą walczyć o to, aby pozostać w tej kadrze, a motywacji na pewno im nie zabraknie. W końcu mundial do lat 20 zostanie rozegrany w przyszłym roku w Polsce. Na pewno mecze będą rozgrywane na Stadionie Zagłębia w Lubinie, Arenie Lublin, Stadionie Miejskim w Tychach, Stadionie Miejskim w Gdyni, stadionie Kompleksu Sportowego Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy oraz stadionie Widzewa w Łodzi, gdzie odbędzie się spotkanie otwarcia i finał. W mundialu 20-latków udział wezmą 24 drużyny, a tytułu mistrzowskiego bronią Anglicy.

Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi? "W tej chwili najlepszym piłkarzem jest Mohamed Salah"

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!