Akcja "Ruszamy Polskę z kanapy". Pierwszy trening w Parku Reagana

W sobotę 16 kwietnia startuje akcja społeczna „Ruszamy Polskę z Kanapy”. Przez 2 tygodnie w 12 miastach w całym kraju - w tym także w Gdańsku ( od 22 kwietnia! ) na wolnym powietrzu będą odbywać się bezpłatne lekkie treningi ogólnorozwojowe BOOT CAMP.
 mat. prasowe

Według badań TNS Polska niemal jedna trzecia Polaków nie podejmuje żadnej aktywności sportowej. Najczęściej problem ten dotyczy osób powyżej 30. roku życia, które niechęć do uprawiania sportu argumentują przede wszystkim brakiem czasu, motywacji oraz chorobami. Z opublikowanego w 2013 roku raportu Eurobarometer wynika, że znacznie aktywniejsi fizycznie od Polaków są Czesi, Niemcy, Austriacy i Węgrzy, nie mówiąc już o mieszkańcach krajów skandynawskich, w których sport jest niezwykle popularny.

Niechęć do uprawiania sportu przekłada się niestety na tempo, w jakim tyją Polacy. Tygodnik medyczny „Lancet” właśnie podał, że w Polsce żyje prawie 8 mln otyłych osób, z których 3,6 mln stanowią mężczyźni, a 4,3 mln to kobiety. Niepokojąco brzmią prognozy, z których wynika, że w 2025 roku w naszym kraju otyłość może dotknąć ponad jedną czwartą kobiet i niemal co trzeciego mężczyznę.

„Organizując akcję „Ruszamy Polskę z Kanapy” chcemy zachęcić Polaków do podjęcia aktywności fizycznej. Ruch to przecież najlepszy lek dla naszego serca, stawów i głowy. Zapobiega chorobom i chroni nas przed konsekwencjami siedzącego trybu życia, niezdrowej diety czy stresu. Poza tym dodaje nam energii, witalności i siły. Na podjęcie aktywności fizycznej nigdy nie jest za późno, dlatego do udziału w naszych zajęciach zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności sportowej. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji wiele osób wstanie z kanapy, porusza się na wolnym powietrzu, lub zagra ze znajomymi w piłkę na hali. ” – mówi Karolina Osuch inicjatorka treningów BOOT CAMP w Polsce.

Poziom wszystkich zajęć sportowych w ramach tegorocznej akcji „Ruszamy Polskę z kanapy” zostanie dostosowany do potrzeb i możliwości osób rozpoczynających aktywność fizyczną.

Trenerzy BOOT CAMP Polska opracowali m.in. specjalny program ćwiczeń dla osób, które dopiero co wstały z kanapy. Organizatorzy liczą, że udział w zajęciach pozwoli zaszczepić w nich sportowego bakcyla i przekonać do prowadzenia zdrowego trybu życia.
- Chcemy pomóc uczestnikom akcji w wykonaniu pierwszego kroku na drodze do lepszego zdrowia i bardziej komfortowego życia. Nasz przekaz jest jasny i czytelny: przyjdź do parku, złap wiosenne słońce, pooddychaj świeżym powietrzem i poruszaj się z nami! Przygotowaliśmy autorski program zajęć BOOT CAMP w formule „Pierwszy Krok” obejmujący lekkie ćwiczenia z zakresu jogi, pilatesu, czy stretchingu, których celem jest m.in. wzmacnianie brzucha, i kręgosłupa. Każdy uczestnik akcji szybko przekona się o tym, jak bardzo korzystny wpływ na jego ciało ma ruch. Nie zabraknie gier i zabaw, dzięki którym 60 minutowe zajęcia miną błyskawicznie. Ćwiczymy wspólnie i nawzajem się motywujemy – zapewnia Tomasz '#Horek' Horecki, trener w BOOT CAMP Polska i koordynator akcji „Ruszamy Polskę z Kanapy”.

Na darmowe treningi prowadzone są zapisy, nawet do 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Zarejestrować się można również osobiście przychodząc bezpośrednio na miejsce w danej lokalizacji.

W Gdańsku rozpoczynamy
* w piątek, 22 kwietnia 2016, godzina. 18:00
- PARK PREZYDENTA RONALDA REAGANA
* piątek, 22 kwietnia 2016, godzina. 18:30
- miejsce: MOLOTEKA
czas trwania: 60 minut
Trener: Sebastian Trojanowicz

Szczegółowe informacje na temat akcji wraz z harmonogramem bezpłatnych treningów znajdują się na stronie akcji www.ruszamypolskezkanapy.pl

Partnerem medialnym akcji społecznej „Ruszamy Polskę z Kanapy” jest portal PolskaBiega.pl

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.