(© fot. archiwum DB)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od poniedziałku 13 grudnia zmiany w rozkładzie ZTM Gdańsk. 6 linii autobusowych będzie kursowało inaczej. Kosmetyczne miany na liniach do Pruszcza Gdańskiego.

Mieszkańców Osiedla Południowego, osiedla przy ul. Czermińskiego, Jasienia i Chełmu od 13 grudnia czekają zmiany w kursowaniu autobusowych linii nr 174, 175, 213, 275, 295 i 574.

Autobusy 174 i 574 wjeżdżać będą dodatkowo na ulicę Czermińskiego (kierunek z Jasień-Polnicy) w dni powszednie w okresie nauki szkolnej o godz. 17 i w dni powszednie o godz. 5:12 (kierunek z Otomin Pętla ). Dodatkowe zajazdy polepszą obsługę komunikacyjną osiedla zlokalizowanego przy ul. Czermińskiego.

Na Osiedle Południowe przy ul. Starogardzkiej częściej w godzinach 9-14 zajeżdżać będą autobusy linii 175 w kierunku Maćkowy Mleczarnia.

Częściej - nie co 30, a 20 minut - będą również kursowały w porannym szczycie autobusy 213 i 275.

295, dowożący w głównej mierze uczniów do szkoły przy ul. Dragana, częściej pojedzie w porannym szczycie dni roboczych. Na trasę dodatkowo wyjadą autobusy przegubowe. Trzeba jednak uważać, bo zmieni się trasa:
- w godz. 7:30-11 w kierunku pętli Chełm Witosa obowiązuje trasa - Armii Krajowej -> Sikorskiego -> Dragana -> Witosa;
- w godz. 10-16:30 w kierunku Zakoniczyna obowiązuje trasa - Witosa -> Dragana -> Sikorskiego -> Armii Krajowej;
- w soboty, niedziele i święta obowiązuje tymczasowa trasa objazdowa - Armii Krajowej <-> Sikorskiego <-> pętla Chełm Witosa.

Zmiany czekają również mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Na szczęście tylko kosmetyczne. Linia 209 zmienia numerację na 200, a przystanek "Ukośna" linii 232 będzie tylko "na żądanie".

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gosia (gość)

dzięki tym zmianą w rozkładzie jazdy autobusu linii 232, który tak rzadko jeździ,że masakra jakaś, to teraz będę 30 minut czekała aż rozpocznę prace :( nadal żadnego busa tej linii po godzinie 22 nie ma i zmuszona jestem korzystać z prywatnej lini bo nie mam czym wrócić do domu. w sobotę i niedziele nadal nie mam czym do pracy jechać. Zmiany na gorsze,za to skorzystała linia 207 i ona kursuje w godzinach szczytu nawet dwa razy

rurumahobi (gość)

Zawsze się znajdą marudy. Dodają kurs w godzinach kiedy jest największy tłok. Jeden autobus to 100 miejsc więcej, na 275 drugi, to razem 200. Pod koniec roku (budżetu) to cud że chociaż na tyle starczyło (kto pracował w budżetówce, ten wie). Dlatego ciężko mi zrozumieć narzekania na to że dodają.

mały miś (gość)

"Częściej - nie co 30, a 20 minut - będą również kursowały w porannym szczycie autobusy 213 i 275"

Dobre sobie. Jeżeli chodzi o 213, to dołożyli 1 (słownie JEDEN) kurs więcej między 6 a 7 rano. Szał normalnie....