(© fot. PP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

3-letnia dziewczynka miała być bita i molestowana przez konkubenta matki. Sprawa wyszła przy okazji postępowania o pozbawienie władzy rodzicielskiej biologicznych rodziców dziewczynki.

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście przedstawiła 55-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz dopuszczenia się w stosunku do dziecka "innych czynności seksualnych". Dramat rozgrywał się w 2015 roku. Mężczyzna jest konkubentem matki dziewczynki.

Kobiety były molestowane przez onkologa w Gdańsku

- Śledztwo zostało zainicjowane zawiadomieniem przesłanym do prokuratury przez sąd rodzinny, przed którym toczyło się postępowanie o pozbawienia władzy rodzicielskiej biologicznych rodziców małoletniej. Zarzutami objęto okres kilku miesięcy w 2015r. Jak ustalono podejrzany znęcał się nad dziewczynką psychicznie oraz fizycznie, ze szczególnym okrucieństwem, m.in. bijąc ją, szarpiąc, grożąc nożem i wyzywając - poinformowała dziś prok. Tatiana Paszkiewicz, rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

W toku postępowania przesłuchano licznych świadków, w tym pracowników MOPR-u, psychologów, rodzica zastępczego, członków rodziny biologicznej dziewczynki.

Podejrzany od lipca 2016 roku przebywa w areszcie w związku z innym przestępstwem - rozbojem. Jak informują śledczy do maltretowania dziewczynki nie przyznał się i złożył wyjaśnienia.

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie wobec 55-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowani. Sąd uwzględnił wniosek, stosując 3-miesięczny areszt.

Za znęcanie się ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa mężczyźnie grozi do 10, a za przestępstwo seksualne 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Co zrobić, kiedy za ścianą słychać krzyki i płacz dziecka?

Wideo: Dzień Dobry TVN/ x-news

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!