Blog Forum Gdańsk Blog Forum Gdańsk

(© mat. Blog Forum Gdańsk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za nami trzecia i najlepsza edycja Blog Forum Gdańsk 2012. Impreza o blogerach, dla blogerów, ale nie tylko. Zobacz zdjęcia.

Zobacz też zdjęcia z pierwszego dnia!


Teoretycznie Blog Forum to impreza dla blogerów, ale w praktyce obejmuje bardzo szeroko rozumiane social media, albo jak kto woli media społecznościowe. I bardzo dobrze, bo dzięki temu tematyka forum była bardzo szeroka.

Napięty plan


Program Blog Forum był bardzo napięty, najczęściej jednocześnie odbywały się aż cztery prelekcje, wykłady czy warsztaty, trzeba było więc sprawnie operować rozpiską i wybierać najciekawsze, albo najbardziej nas interesujące czy przydatne moduły. I tu trzeba przyznać, że organizatorzy rozłożyli spotkania tak, by podobne tematyki nie nakładały się na siebie.

Sami "opowiadacze" też z najwyższej półki, generalnie było czego posłuchać i z kim porozmawiać w przerwach. I tak chętni mogli dowiedzieć się o prowadzeniu bloga dosłownie wszystko, łącznie z pozycjonowaniem w sieci czy promocją na mediach społecznościowych. Ciekawie wypadły też dyskusje o języku, nienawiści w sieci czy byciu kontrowersyjnym. Nie zabrakło też ciekawych gwiazd mainstreamu, PGE Arenę odwiedziła m.in. Maria Czubaszek, Maja Sablewska czy Tymon Tymański.

300 uczestników, 130 tys. oglądających


Jeśli już jesteśmy przy PGE Arenie Gdańsk, to mimo początkowych problemów z połapaniem się w umiejscowieniu sal, piłkarski obiekt idealnie sprawdził się w roli gospodarza forum na ponad 300 osób. Wykłady i dyskusje z widokiem na boisko i olbrzymi napis "Lechia Gdańsk" na pewno działały na wyobraźnię uczestników. Ciekawym pomysłem było także rozegranie meczu piłkarskiego pomiędzy blogerami, a także zamienienie szatni na jedną z sal wykładowych.

Minusy? Wielu naszych rozmówców narzekało, że Blog Forum jest trochę za krótkie, ale kilkanaście blogowych godzin w zupełności wystarczyło, a organizacja takiego wydarzenia w tygodniu raczej by się nie sprawdziła. Pojawiły się także głosy, że Blog Forum powinno być otwarte dla wszystkich chętnych, nie tylko "ze światka". Fakt, jest wiele osób, które nie prowadzi bloga i nie pracuje w social media, ale interesuje się tematyką, a nie dostało możliwości uczestnictwa. Jednak gdzieś trzeba wszystkich pomieścić, a i tak w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 300 osób. Przez oba dni można było też dosłownie każdy moduł zobaczyć online, z czego skorzystało... 130 tys. osób, co tylko pokazuje, że Blog Forum jest bardzo potrzebne i jeszcze bardziej popularne. Do zobaczenia za rok!

Wszystko o Blog Forum Gdańsk 2012:


Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!