(© Karolina Misztal)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kolejny etap prac przy budowie kompleksu Forum Gdańsk wymusi kolejne, nowe utrudnienia w ruchu. Od najbliższego wtorku, 16 maja, zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Rogaczewskiego w centrum miasta.

Jak informuje inwestor Forum Gdańsk, czyli kompleksu handlowo-publicznego powstającego na Targu Rakowym i Siennym, budowa wchodzi w kolejny etap w obrębie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego. W związku w tym zmianie ulegnie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu tych ulic. Dodatkowo w sobotę, 13 maja przez cały dzień zamknięta będzie ul. Rogaczewskiego.

- W ramach nowej tymczasowej organizacji ruchu, która będzie obowiązywała od 16 maja, dwa wyremontowane pasy ul. 3 Maja zostaną udostępnione dla ruchu kołowego, natomiast prace rozpoczną się na pozostałej szerokości drogi. Tym samym ul. 3 Maja pozostanie jeszcze zwężona do dwóch pasów – po jednym w każdym kierunku. Roboty prowadzone w ramach tego etapu potrwają ok. 3-4 tygodni - informuje Anna Hadrych z biura prasowego inwestora.

Jak idą prace na budowie Forum Gdańsk? [WIDEO,ZDJĘCIA]

W ten weekend, w ramach obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu, wykonywane będą warstwy bitumiczne na całej szerokości przebudowywanego odcinka ul. Rogaczewskiego oraz na środkowej części ul. 3 Maja. - Z tego powodu w dniu 13 maja od godziny 5:00 aż do godzin nocnych zamknięta będzie ul. Rogaczewskiego, łącznie z wjazdem na teren parkingu przy tej ulicy. Wjazd na ul. Rogaczewskiego będzie możliwy wyłącznie w sytuacjach awaryjnych dla pojazdów uprzywilejowanych- wskazuje Hadrych.

Forum Gdańsk rośnie w oczach. Inwestycja obejmuje budowę centrum turystyczno-kulturalnego „Kunszt Wodny” oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół. Otwarcie planowane jest na 2018 rok. W budynku znajdzie się ok. 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne biura.


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!