Jakość powietrza w Trójmieście pogarsza się z dnia na dzień. Także w piątek 17 lutego wskaźniki pyłu zostały przekroczone na stacjach pomiarowych.

Aktualizacja, piątek 17.02
Indeks jakości powietrza jest w Trójmieście dobry. Kolor niebieski i ciemnoniebieski na mapie informuje: można korzystać ze "świeżego" powietrza bez ograniczeń.


Drastyczne przekroczenie są jedynie normy PM10. Poziom powyżej górnej granicy 100 mikrogramów na metr sześcienny zanotowano w Gdańsku Śródmieściu, Nowym Porcie, Stogach, we Wrzeszczu, w Sopocie i w Gdyni Śródmieściu. Normy ( w gr. 61-100 proc.) przekroczone były także w Szadółkach, w Gdyni Pogórze i Gdyni Dąbrowa.
Przypomnijmy, że dobowe dopuszczalne stężenie wynosi 50 mikrogramów na metr sześcienny.

Aktualizacja, czwartek, 16.02

Od rana 16 lutego przekroczenie norm PM10 podały już wszystkie stacje w Gdańsku i Gdyni, a także w Sopocie. Tylko w Gdańsku Wrzeszczu jakoś powietrza utrzymuje się jeszcze w granicach dopuszczalnej normy.
Aktualizacja, środa, 15.02, godz. 21:30

Po południu przekroczenia norm PM10 zmierzyły już wszystkie stacje w Gdańsku i Gdyni. Taka sytuacja utrzymywała się do godzin wieczornych.

Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich
Polski indeks jakości powietrza: Zły
PM10: 172,9 µg/m3
CO: 2,2 mg/m3
SO2: 19,6 µg/m3
NO2: 93,1 µg/m3

Gdańsk, ul. Leczkowa
Polski indeks jakości powietrza: Dostateczny
O3: 27,6 µg/m3
PM10: 111,0 µg/m3
CO: 1,5 mg/m3
PM2,5: 73,1 µg/m3
SO2: 14,0 µg/m3
NO2: 85,3 µg/m3

Gdynia, ul. Wendy
Polski indeks jakości powietrza: Zły
PM10: 182,5 µg/m3
NO2: 88,7 µg/m3

Gdynia, ul. Porębskiego
Polski indeks jakości powietrza: Zły
O3: 22,1 µg/m3
PM10: 162,3 µg/m3
CO: 2,8 mg/m3
SO2: 48,3 µg/m3
NO2: 94,4 µg/m3

Kościerzyna, ul. Targowa
Polski indeks jakości powietrza: Zły
C6H6: 20,4 µg/m3
PM10: 118,8 µg/m3
CO: 5,2 mg/m3
PM2,5: 96,1 µg/m3
NO2: 85,4 µg/m3
[reklama]

aktualizacja, środa, 15.02, g. 12:00

Największe natężenie pyłów (powyżej górnej granicy 100 mikrogramów na metr sześcienny) jest w Gdańsku Śródmieściu (tutaj jest też najgorszy indeks jakości powietrza) na Stogach i w Nowym Porcie. Stężenia pyłu PM10 sięgnęło w Gdańsku górnej granicy 100 mikrogramów na metr sześcienny. Tymczasem, dobowe dopuszczalne stężenie wynosi 50 mikrogramów na metr sześcienny.

Stan powietrza nad Polską - jak podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - pogarsza. Dotyczy to zwłaszcza zachodnich i centralnych obszarów kraju, gdzie utrzymuje się duże stężenie pyłu w atmosferze.Więcej informacji: armaag.gda.pl

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  gdy (gość)

  p*c na wodę fotomontaż, jak nie wiadomo o co chodzi, przez tyle lat nikt smogu nie zauważył a teraz ze smogu zrobili większego wroga ludzkości niż broń jądrowa. jak nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniądze, a więc trzeba zrobić audyt kto zarobi na zmniejszaniu smogu, od lat też mówi że się klimat ociepla, tyle że na świecie pada śnieg w różnych rejonach którego wcześniej nie było. CZY SMOG CZY INNE DZIADOWSKIE WYNALAZKI TO JEST TZW. KREOWANIE POTRZEBA, A WIEC MARKETINGOWCY WYMYŚLA TAKA POTRZEBA NA KTÓREJ BĘDĄ MOGLI ZAROBIĆ

  Europejski nakaz aresztowania dla folksdojcza Tuska (gość)

  Niemiecki portal internetowy robi antypolska propaganda. Smród jest dzięki Adamowiczowi w Szadółkach. Niemcy już łapy kładą na polskim węgla czy się tylko wydaje? Już idzie propaganda antypolska że węgiel i kopalnie złe? Już Stazi Merkel ma plan?

  miGas (gość)

  Folksdoutsche nawet z mgły zrobią SMOG by za bezcen kupić ostatnie Polskie kopalnie i je zamknąć jak cukrownie

  Syfot (gość)

  Fatalne powietrze w Sopocie, stacja pomiarowa ustawiona tak, że normy przekraczają średnią, ale sprawdzić główną ulice i równoległe do Niepodległości to smród palonego plastiku z kominów uświadczysz.

  Gdańszczanin (gość)

  Ciekawe gdzie i kiedy te pomiary były robione ? Gdyby ktoś chciał to zrobić w nocy w pobliżu stoczni remontowej (gdy piaskują ) lub fabryki fosforów (w nocy gdy wyłączają filtry) pod wiatr to by się okazało że urządzeniom zabrakło skali albo są popsute!!!