Cross Duathlon Gdańsk 2017 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zwycięzcą Daniel Formela [zdjęcia]

MP
Cross Duathlon Gdańsk 2017
Cross Duathlon Gdańsk 2017 Przemysław Świderski
Cross Duathlonie Gdańsk rozegrany został w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w sobotę, 18.11.2017 roku. Imprezę organizuje Gdański Ośrodek Sportu.

91 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie nowych zawodów w Gdańsku - Cross Duathlon Gdańsk.
Jak podają organizatorzy, trasy wytyczone szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego miały odpowiednio 5 – 17 – 5 km (bieg – rower – bieg) oraz sumę przewyższeń wynoszącą 283 m.

W zawodach w sobotę, 18.11.2017 roku zwyciężył faworyt imprezy, Daniel Formela. Pokonał trasę w 1 godzinę 19 minut i 4 sekundy.

Drugi na mecie był gdańszczanin Tomasz Bagrowski /PADŁ NA RYJ TEAM/ z wynikiem 01:27:47. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Krzemińskiemu /TEAM VERGE POLSKA / BIKE U UP/ – 01:29:53.

Pierwszą kobietą na mecie była Monika Kubiak /Gdańsk/ – 01:44:11. Druga była Anna Wróblewska /GRUPA ROWEROWA 3MIASTO/ – 01:52:25, trzecia - Wiesława Stachańczyk /ACTIVE-IT KOMPUTERYMARKOWE.PL/, która pokonała trasę w czasie 01:58:45.