Czy Marcin Dubieniecki wyjdzie za kaucją? [WIDEO]

Sąd w środę nad ranem aresztował Marcina Dubienieckiego na trzy miesiące. Adwokat może jednak wyjść za kaucją.

Aktualizacja środa, godz. 10
Jeszcze dziś prokuratura ma złożyć zażalenie na decyzję sądu ws. możliwości wyjścia Dubienieckiego na wolność za kaucją - podała stacja TVN24. Śledczy złożą też wniosek o wstrzymanie wykonania orzeczenia sądu do czasu rozpatrzenia zażalenia.

Aktualizacja środa, godz. 8.00.
Sąd w środę nad ranem aresztował Marcina Dubienieckiego na trzy miesiące. Tym samym przychylił się do wniosku Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Sąd jednocześnie zastrzegł, że areszt może być uchylony po wpłaceniu 600 tys. zł poręczenia w terminie trzech tygodni od daty postanowienia - informuje RMF FM.

Pięć osób usłyszało zarzuty w sprawie prania brudnych pieniędzy i wyłudzenia 13 mln zł od PFRON - poinformował wcześniej Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej.

Wtorek, 25.08
We wtorek w późnych godzinach popołudniowych Prokuratura Apelacyjna w Krakowie zakończyła czynności w związku z zatrzymaniem pięciorga podejrzanych w sprawie wyłudzenia 13 milionów złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Zarzut kierowania grupą przestępczą, prania brudnych pieniędzy oraz oszustwa usłyszał Marcin Dubieniecki (obrońca przekazał jego wolę podania pełnych danych osobowych), trójmiejski adwokat, mąż Marty Kaczyńskiej, córki tragicznie zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Według prokuratury współszefem grupy miał być Wiktor D., a ich współpracownikami Grzegorz D., Beata W. oraz Katarzyna M.
- Z uwagi na znaczną liczbę świadków, jakie należy jeszcze przesłuchać, skomplikowaną materię śledztwa oraz obawę matactwa uważamy, że jedynym środkiem mogącym zabezpieczyć należycie dalszy bieg postępowania będzie tymczasowe aresztowanie - tłumaczył prok. Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Wnioski o tymczasowe areszty dla wszystkich pięciorga podejrzanych zostały skierowane do Sądu Rejonowego w Krakowie. Sąd na podjęcie decyzji ma czas do jutra do godzin okołopołudniowych.

Wideo

Łukasz Kłos, Marta Paluch/polskapresse

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

31.08.2015, 09:22

Frankowicze to potężna rzesza ludzi. Gdyby się jakoś zjednoczyli to mogliby wywrzeć wpływ na popaprany rząd i nakazać bankom przewalutowanie kredytów a jak nie to won obce banki z Polski. Na tv trwam mówił jeden specjalista chyba Kuźmiuk na ten temat. Dobrym ruchem byłoby wypłacenia środków z kont zagranicznych banków i wpłacone ich na konta do polskich banków. To rozłożyło by je na.łopatki i musieli by pójść na ustępstwa.

28.08.2015, 13:24

powinna być zmiana na stanowisku dyr PFRON w Gdańsku czas odświeży i naprawić atmosferę
to nie jest prywatna jego forma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

28.08.2015, 13:08

Reżimowe media tak mają!

28.08.2015, 11:33

Oni z PO I PFRON wiedzieli że ich Dubieniecki robi! Takich firm i foremek co się podstawiaja jako zakłady pracy chronionej jest setki!

27.08.2015, 22:54

Dlaczego usuwacie komentarze?? Czyzby fakty dotyczące byłego prezydenta były przeszkodą w promowaniu Platformy Obywatelakiej ! Polacy nie ulegajcie manipulacjom medialnym

27.08.2015, 16:56

chcemy więcej wiedzieć co na to PFRON, jakie ma wytłumaczenie ,ze przez kilka lat pozwoliło na takie oszustwa !!!! A to niezła komedia z niepełnosprawnymi w tle!!!!!!

27.08.2015, 16:26

PFRON finansuje np warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych przygotowując ich do pracy na otwartym rynku pracy (założenia zgodne z ustawą) Pytanie ile osób z warsztatów dostało pracę ? Przestarzała forma pomocy!!!!!!!!!!!!!!!! Pomoc jest potrzebna ,ale adekwatnie do obecnej sytuacji i polskiej rzeczywistości
Pan Minister Kosiniak mam wrażenie ze nie nadążna a i ten cały sztab urzędników z PFRON również
Jestem ponadto za zmianami personalnymi PFRON w Gdańsku czas najwyzszy

27.08.2015, 16:17

odpowiedz do 111
mamy chore przepisy bo w Polsce aż trzy źródła orzekania o niepełnosprawności i tak ZUS, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i w celach rolniczych KRUS.Dlatego może się tak zdarzyć ze jedna osoba może mieć aż dwa orzeczenia i to różne dot. tego samego schorzenia. Programy PFRON ........nie zawsze trafiają jak widać po tej aferze do właściwych beneficjentów !!! Ile jest w domach niepełnosprawnych osób ,które niestety wegetują ale mam wątpliwości czy nasi parlamentarzyści znają rzeczywistość bo nie ma właściwych. ustaw a co za tym idzie skutecznej pomocy tym którzy naprawdę tego potrzebują.

27.08.2015, 16:05

pomorski oddział pfron w Gdańsku powinien przejść zmiany kadrowe czas już najwyższy
potrzeba nowego dyrektora to nam wszystkim dobrze zrobi
ale kto tym ma się zając ? PO ?

27.08.2015, 16:00

zgadzam sie z komentarzem,osobe niepolnosprawna przeswietlaja na wszystkie strony,alkoholik w ogole nie jest sprawdzany, dostajac pomoc z MOPSU ,niektorzy podlegaja pod ZUS,czy moga byc dwa rozne orzeczenia na tosamo schorzenie.

27.08.2015, 15:53

Tak jak KNF pilnował Amber Gold! Że chłopczyk że wsi Marcin Plichta wydymał Polaków na prawie miliard!

27.08.2015, 14:06

no właśnie co na to pfron? Jak indywidualna osoba niepełnosprawna potrzebuje pomocy to jest "maglowana" na wszystkie strony a firmy prywatne nie są prześwietlone jak czerpią pomoc publiczna na wiele milionów ?
Coś tu nie gra zgadzam się z tym funduszem trzeba coś zrobić najlepiej wziąć pod lupę i zreformować tak aby naprawdę pomagać tym którzy naprawdę tego potrzebują

27.08.2015, 13:47

gdzie był PFRON ,ze przez kilka lat dal się oszukać, spali czy co ? Maja sztab urzędników i innych specjalistów w tym prawników i nie przeprowadzali odpowiedniej kontroli ? tak zwyczajnie pompowali kasę w prywatne firmy ?
PFRON jak chce to wnikliwie sprawdza nawet drobiazgi a tu chodzi o przecież o sporą kasę. Czy PFRON to na pewno instytucja pomagająca niepełnosprawnym a może warto zmienić system pomocy ludziom chorym i poszkodowanym ? A te przeszklone budynki siedziby funduszu przeznaczyć na inne ważne cele ?

27.08.2015, 13:02

Złodzieje.zabójca 10-letniej dziewczynki z Kamiennej Góry to Samuel Nahmed, muzułmanin, któremu odebrano zasiłek. Telewizja i WP oczywiście o tym milczy, bo Polska jak potulny baranek ma spełnić unijną dyrektywę - przyjmować muzułmańskich imigrantów. Macie swoją tolerancję, multikulti i islamizację. Ci co są zwolennikami przyjmowania tych ludzi, niech przygarną ich do swoich domów.Dlaczego to kryjecie hieny medialne ? Dlaczego usuwacie ?! Nie Polacy zznaja Prawde !!!

27.08.2015, 12:33

Ciekawe jest 100 mld na drogi a nie ma 1 mld na Kanał Mierzeja

27.08.2015, 10:15

Były komentarze i znikły! Widać że to niemiecki portal! Chłopaki Krzysztofiaka usuwają szybciutko!

27.08.2015, 10:08

Piłkarze Chojniczanki wygrali w Katowicach z Rozwojem 3:1 w meczu pierwszej ligi piłki nożnej. Z KATEGORII SPORT Jest życie poza Lechią Gdańsk. Odeszli, a dziś spoglądają na biało-zielonych z... góry tabeli MŚ 2015 w Pekinie: Ogromne problemy Piotra Małachowskiego z awansem do finału! Dla podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka to drugie zwycięstwo z rzędu, bo wcześniej pokonali Olimpię Grudziądz. Jednak pierwsza połowa nie wskazywała na to, że gracze z Chojnic odniosą tak pewną wygraną w Katowicach. Gra była raczej wyrównana, a oba zespoły stworzyły sobie po jednej dobrej sytuacji bramkowej. Gole jednak nie padły. Więcej emocji na boisku było w drugiej połowie spotkania. reklama Głównie za sprawą Chojniczanki, która wreszcie pokazała, że przyjechała do Katowic z zamiarem zdobycia kompletu punktów. Wszystko zaczęło się od gola zdobytego przez Andrzeja Rybskiego już kilka minut po wznowieniu gry, po tym jak skiksował Maciej Rogalski. Od tego momentu kontry gości były coraz groźniejsze. Bardzo dobrą zmianę dał Łukasz Kosakiewicz, który najpierw strzelił gola, a później asystował przy trafieniu Tomasza Mikołajczaka. Piłkarzy Rozwoju stać było jedynie na honorowe trafienia autorstwa Patryka Kuna już w doliczonym czasie gry.

27.08.2015, 08:37

Tabliczka to za mało! Kancelaria jest na ojca Marka! Zobacz rejestr sądowy!

26.08.2015, 21:39

Pójdź na Plac Plebiscytowy i zobacz jaka tabliczka wisi na budynku od strony Magazynowej... Jest tam napisane "Adwokat Marcin Dubieniecki"

26.08.2015, 21:23

Większość osób z Kwidzyna wie jak miała styczność z Dubienieckim to wie że to cwaniak.

26.08.2015, 21:16

Została umorzona, ponieważ
"Dochodzenie w sprawie zniszczenia lub ukrycia dokumentów w Kancelarii Prezydenta trwało pięć miesięcy, przesłuchano kilkanaście osób - byłych i obecnych pracowników kancelarii. Zostało umorzone 27 grudnia ubiegłego roku. W uzasadnieniu tej decyzji stwierdzono, że "bardziej prawdopodobne jest, że gdyby notatki opatrzone podpisami ministra Andrzeja Dudy rzeczywiście istniały, to zostały one zgubione, a nie celowo usunięte, ukryte lub zniszczone".
Sam Duda tłumaczył się następująco
"Tylko podsekretarz stanu Andrzej Duda uprawniony był do podpisania wymienionych pism [trzech notatek i opinii - przyp. red.]". Na ten temat w trakcie śledztwa wypowiada się sam minister Andrzej Duda. - Czy pamięta pan sprawę ułaskawienia Adama S.? - zapytał prokurator. - Nie pamiętam - odpowiedział Andrzej Duda. Równocześnie zapewniał śledczego, że prezydent "do spraw ułaskawień podchodził zawsze obiektywnie i wnikliwie je analizował". Duda zeznał ponadto: - Nie pamiętam, czy podpisywałem się pod dokumentami. Nie pamiętam, czy dyrektor Krzysztof K. przekazywał mi te dokumenty. (…) Nie przypominam sobie rozmowy z panem prezydentem na temat tej sprawy. "
- Prokuratorzy nie znaleźli dowodów przestępstwa. Brak było w tamtym czasie wewnętrznych regulacji dotyczących obiegu dokumentów w Biurze Obywatelstw i Prawa Łaski Kancelarii Prezydenta - tłumaczyła prokurator Monika Lewandowska. "

26.08.2015, 16:49

Im więcej media robią nagonkę na PIS tym mniejsze poparcie ma PO Tak trzymać. PIS musi rządzić sam !!!!

26.08.2015, 16:44

Im więcej media robią nagonkę na PIS tym mniejsze PO ma poparcie i lepsze sondaże - tak trzymać. PIS musi rządzić sam !!!!

26.08.2015, 16:38

To jest nazistowska propaganda rodem z 38r w Niemczech! Nie dajcie się ludzie ogłupić! KRAJ SPRZEDANY NARÓD WYGNANY!

26.08.2015, 16:34

Kwidzyn się obudził! Ludzie czas wyrzucić Krzysztofiaka i jego mafie z PO! Bo nam miasto ukradli i sprzedadzą w parabanku za dwie wille nad morzem! mamy najdroższe śmieci, wodę i ścieki w okolicy! Prezes wodociągów zarabia krocie w Gkw jemu obniżyć wypłatę a nie ludziom podwyższać o 8% rachunki! Krzysztofiak to dno!