Wyobrażasz sobie wożenie ze sobą ciężarówki książek? Do tego właśnie można przyrównać możliwości pojemnościowe e-czytników. A jeśli lubisz czytać i nigdy nie wiesz na jaką lekturę zdecydować się w podróży, to takie urządzenie będzie dla Ciebie wybawieniem..

Dlatego wymyślono e-booki, które możesz odczytać na specjalnych urządzeniach, mieszczących na swoim dysku od kilku do kilkudziesięciu tysięcy tytułów. Teraz wyobraź sobie jedną książkę, która zawsze zawiera treść, na jaką w danym momencie masz ochotę. Tak w skrócie można scharakteryzować e-czytniki. Nie męczą oczu tak, jak tablety czy laptopy i mają optymalne wymiary, zbliżone do najpopularniejszego formatu tradycyjnej książki.

Czy jednak warto wydawać krocie na sprzęty znanych marek, sprowadzane z zagranicy? Okazuje się, że na rynku są rewelacyjne urządzenia, za które zapłącisz nie więcej niż 300 złotych. Czyli tyle, ile za kilka nowych książek. A tych, w formie cyfrowej, dostajesz w zestawie zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy egzemplarzy. Poza tym, jeżeli zechcesz dokupić swoje ulubione tytuły, kosztują one dużo mniej niż ich papierowe odpowiedniki.

Potrzebujesz najprostszego urządzenia, bez rozbudowanych funkcji podwyższających cenę sprzętu? Postaw na czytnik Lark FreeBook 6.1 E-Ink Pearl 6'' w zestawie z 2 235 e-booków. 6-calowy wyświetlacz ze specjalną powłoką E ink Pearl zwiększa kontrast i czytelność “druku”. Specjalna technologia odpowiada za ograniczenie poboru prądu do momentu,w którym przewracamy kartkę. W pozostałych momentach czytnik pozostaje w trybie uśpienia. To pozwala na 2-3 tygodnie umiarkowanego, codziennego czytania. Wbudowana pamięć 4 GB pomieści nawet 2 800 książek, ale można ją rozbudować kartami microSD. Obsługa plików tekstowych DRM e-pub, PDF, FB2, TXT, mobi, html, PDB, RTF zapewnia, że sprzęt poradzi sobie praktycznie z każdym tytułem.

Możesz też kupić model z obsługą WiFi czytnik-e-bookow Onyx boox classic 6 hd
To oznacza, że będziesz mógł szybciej i w prostszy sposób pobierać książki. Ale na tym udział internetu w e-czytaniu się nie kończy. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, będziesz mógł przejrzeć newsy z ulubionych portali lub blogów. Również 6-calowy ekran ma trochę większą rozdzielczość, co sprawia, że czytanie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Niesamowicie pojemna bateria może zapewnić umysłową rozrywkę nawet na 8 tygodni. Wewnątrz może przetrzymać około 2 500 tytułów, ale jeśli rozbudujesz go kartą 32GB, ta liczba podskoczy do 56 000. ten czytnik również nie pobiera energii, jeśli nie odnotowuje aktywności w postaci przewracania lub odświeżania strony. Regulowany w 60-stopniowym zakresie rozmiar czcionki i rozdzielczość HD zapewnia olbrzymią wygodę w czytaniu.

E-reader nie musi być wcale nudny. Możesz dokupić do niego osobiste gadżety lub od razu kupić model wyróżniający się. Na uwagę zasługuje czytnik e-booków Pocket Book 614 Basic 2, który kupujesz w zestawie z 700 książkami. Jest on również bardzo funkcjonalny. Powiękoszona ilość pamięci RAM pozwoli na szybszą obsługę urządzenia. Wyświetlacz E Ink Pearl pozwala cczytać nawet w świetle słonecznym. Na jego powiększonym, w porównaniu do poprzednika, akumulatorze, można przeczytać aż 30 książek bez doładowywania. Pamięć wewnętrzna pozwoli na przechowywanie zdecydowanie większej liczby tytułów, a dysk można powiększyć kartami do 32 GB. Książki pobierzesz przez WiFi lub dzięki autorskiemu oprogramowaniu. Specjalny soft wyłapuje książkowy załącznik z maila wysłanego na e-czytnik i w ten sposób zasila bibliotekę. Czyta najpopularniejsze formaty, a do tego wielokolumnowy PDF odpowiednio potnie i ułoży w taki sposób, by nie trzeba było szukać kontynuacji tekstu. Jest przy tym wszystkim bardzo lekki i posiada 6-calowy wyświetlacz jest idealny do takich czynności.

Promocje

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Loobik (gość)

Przyznaję, że skusił mnie PocketBook Basic 2. Widziałem dobrą recenzję https://nerdhub.pl/pb-basic2-review/ ale jeszcze poszperam przed zakupem. Jest tani i czyta sporo formatów. Na co jeszcze zwracać uwagę?