Zwróć uwagę na legitymację rachmistrza - musi być zgodna ze wzorem

Zwróć uwagę na legitymację rachmistrza - musi być zgodna ze wzorem. (© GUS)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

1 kwietnia będzie można spisać się samodzielnie przez internet lub umówić na spotkanie z rachmistrzem Głównego Urzędu Statystycznego. Ma dostarczyć informacji o liczbie ludności, poziomie życia, warunkach mieszkaniowych, migracjach po wstąpieniu do Unii Europejskiej.

Rachmistrzowie będą odwiedzać mieszkania od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku. Nie będzie wcześniejszej informacji o wizycie. Można jednak umówić się z rachmistrzem w innym terminie. Jeżeli zaś nie będzie nikogo w domu ankieter z call center zadzwoni, by umówić wizytę rachmistrza.

Rachmistrzowie zapytają m.in. o wykształcenie, dojazdy do pracy, źródła utrzymania osób, narodowość i język oraz mniejszości narodowe i etniczne oraz wyznanie (przynależność do kościoła lub związku wyznaniowego). W sumie poruszone ma zostać 13 zagadnień o tematyce demograficzno-społecznej i społeczno-ekonomicznej.

Spisać się samodzielnie można bezpośrednio na stronie GUS. Potrzebny jest numer PESEL i hasło uzyskane po https://nsp2011demo.spis.gov.pl/nsp.form/FormularzID.aspx.

Spisać się trzeba - karą za odmowę udzielenia odpowiedzi lub podanie nieprawdziwych danych jest grzywna od 20 do 1 tys. zł lub 30 dni aresztu.

Pomóc w sprawnym i bezpiecznym przebiegu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 mają dwie infolinie telefoniczne: 800 800 800 - numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych lub 22 44 44 777 - numer dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych płatny zgodnie z cennikiem operatora (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20 oraz w weekendy od 8-18).

Szukają rachmistrzów spisu powszechnego

Na Pomorzu spis, tyle że próbny odbył się już między 1 kwietnia a 31 maja 2010 roku. Miał na celu wynaleźć błędy i niedociągnięcia przed właściwym spisem.

Komentarze (36)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

karol rhoda (gość)

http://www.telewizjattm.pl/index.php/odtworz,2011-04-07,09

proponuję zobaczyć jak "kaszubskie dzieci" traktują symbole narodowe. scenka w sali i odwrócony Herb zawinięty w połowie. dodatkowo koleś w lokowanych włosach na swoim profilu zamieścił wpis " za Hallera, za Piłsudskiego" w negatywnym oddźwięku.

AROL (gość)

Jeśli mało ludzi zadeklaruje język kaszubski bo po prostu go nie używa i napisze prawdę , to prezes ZKP p. Grzędzicki i jemu podobni stracą intratne posadki i będą musieli się wziąć za robotę za pensje jakie dostaje większość z nas.I OTO W TYM SZUMIE AGITACYJNYM CHODZI>.JO

ME (gość)

Dziennik Bałtycki wprowadza w błąd, podając odnośniki do wersji demonstracyjnych formularzy, których nie da się wypełnić, aby wziąć udział w spisie.

Prawidłowy odnośnik to:
https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/
A tu formularz identyfikacyjny:
https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/FormularzID.aspx

Dziennik Bałtycki podaje tę stronę:
https://nsp2011demo.spis.gov.pl/nsp.form
- A to jest wersja demonstracyjna, bezużyteczna. Tylko do pooglądania.

ola (gość)

dzisiaj w skrzynce znalazłam i jestem oburzona.Namawia się w niej do podania że posługuje sie językiem kaszubskim tylko dlatego że ktoś mówi jo.Rozumiem że jeżeli używam w mowie potocznej okey tzn że w domu posługuję się również językiem angielskim.Moim zdaniem jest to naginanie prawa i namawianie do podawania w spisie nieprawdy.Co na to odpowiednie instytucje.

NIE dla "narodowości" śląskiej, kaszubskiej i innego gówna (gość)

Nie można było wstawić właściwego linka? TUTAJ: https://nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/FormularzID.aspx

Tu się można zarejestrować i zacząć wypełniać ankiety.

polo (gość)

Wyznanie religijne to moja osobista sprawa niby zagwarantowana w niby konstytucji ale w tym niby państwie nic nie jest pewne oprócz podwyżek oczywiście

Monia (gość)

Prawo zabrania udostępniania danych osobowych a tak w ogóle to na podstawie jakiego artykułu mogą wlepić karę.... ja nie mam zamiaru podawać tego typu informacji o sobie ani o mich bliskich!!!

Oburzona (gość)

Kaszubi, a gdzie Wasz HONOR. Wstyd mi za Was.Jesteście GBURY i KMIOTY, a myślałam że w spisie przyznam się do tego że jeste Kaszubką. NIE PO TYM CO TU WYPISUJECIE

sw (gość) (stary)

Na jakiej podstawie sadzisz ze kaszubi kalecza jezyk polski, skoro kaszubski nie ma z polskim nic wspolnego? Ja na przyklad uwazam ze polaki jest dialektem rosyjskiego i kaleczy ten piekny jezyk.

A co dumnego w bycu polakiem? przeciez to przypadek gdzie sie urodziles! Badz dumny z tego co osiagnales, a nie z narodu, bo to prowadzi to wojen i glupoty.

Idac twoim tokiem myslenia najdumniej byc niemcem albo amerykaninem bo sa bogaci a ich panstwa duzo znacza? zastanow sie.

Wypierasz sie swojej kaszubskosci: twoje prawo, mozesz podac co chcesz, polak, chnczyk, marsjanic, ale to nie zmieni faktu ze po prostu WSTYDZISZ SIE BYCIA KASZEBA