(© by LyndaSanchez via Flickr.com)

Depilacja za pomocą lasera może wydawać się idealnym rozwiązaniem problemu niechcianych włosków na skórze. Jakie są plusy i minusy tej metody usuwania zbędnego owłosienia?

Wąsik nad górną wargą i owłosione nogi oraz pachy to widok, który szpeci każdą – nawet najpiękniejszą – kobietę. Regularne rysy twarzy i idealna cera nie są bowiem w stanie odwrócić uwagi od nieestetycznych włosków. Zbędne owłosienie można usuwać na wiele sposobów, ale w większości przypadków włoski odrastają już po kilku dniach. Metodą, która przynosi trwałe rezultaty, jest depilacja laserowa. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabieg pozbawiony wad.

Usuwanie włosków laserem

Światło lasera skutecznie niszczy mieszki włosowe, choć sam zabieg może wywoływać dyskomfort, a nawet ból. Przed depilacją konieczne jest dokładne umycie ciała i usunięcie włosków za pomocą maszynki. Następnie na skórę aplikuje się krem znieczulający, by złagodzić doznania wywoływane przez światło lasera. W trakcie zabiegu wiązka promieni laserowych jest kierowana na skórę i pochłaniana przez pigmenty znajdujące się w mieszkach włosowych. Tym samym mieszki ulegają zniszczeniu i nie mogą wyrosnąć z nich nowe włoski. Długość zabiegu zależy od obszaru poddawanego depilacji – może trwać zaledwie kilka minut lub nawet kilka godzin.

Zalety depilacji laserowej

Główną korzyścią płynącą z laserowego usuwania zbędnego owłosienia jest uzyskanie gładkiej skóry na stałe. Mimo iż pojedyncze włoski mogą się jeszcze pojawiać, usunięcie ich podczas kolejnego zabiegu laserowego to kwestia tylko kilku minut. Trwały efekt depilacji wiąże się z oszczędnością czasu poświęcanego dotąd na golenie lub nakładanie kremów do depilacji. Zabieg depilacji laserowej pozwala również uniknąć problemów związanych ze źle dobraną metodą usuwania zbędnego owłosienia, czyli podrażnień skóry, reakcji alergicznych i wrastających włosków.

Wady usuwania włosków laserem

Podstawowym minusem depilacji laserowej jest niewątpliwie wysoka cena zabiegu. Jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym to wydatek rzędu 100-500 złotych, w zależności od wielkości obszaru skóry, poddawanego depilacji. Warto przy tym podkreślić, że jeden zabieg laserowy to za mało, by efekt depilacji był trwały. Zwykle potrzeba 3-8 sesji do uzyskania optymalnych rezultatów. W przypadku depilacji nóg należy więc liczyć się z koniecznością wydania nawet kilku tysięcy złotych.

Depilacja laserowa przynosi dobre efekty, ale nie u wszystkich. Aby światło lasera mogło „wyłapać” włoski, potrzebny jest kontrast między odcieniem skóry i kolorem włosów. Oznacza to, że usuwanie zbędnego owłosienia laserem jest zalecane osobom o jasnej karnacji, które posiadają ciemne włoski na skórze. Na marginesie warto dodać, że to właśnie te osoby wykazują największe zainteresowanie trwałymi metodami depilacji. Posiadacze jasnych włosków wykazują zwykle mniejszą determinację w dążeniu do ich usunięcia, ponieważ blond meszek nie rzuca się tak bardzo w oczy. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku ciemnej karnacji – na jej tle zbędne owłosienie jest mniej widoczne i rzadziej stanowi źródło kompleksów.

Każda z metod depilacji ma swoje plusy i minusy. Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku przynosi dobre rezultaty, ale wiąże się z silnym bólem. Dla porównania, golenie lub stosowanie kremów depilujących jest bezbolesne, ale niechciane włoski zaczynają odrastać niemal od razu. Ciekawą alternatywą wydaje się więc depilacja laserowa. Jej efekty są trwałe, a sam zabieg jest znacznie mniej bolesny niż odrywanie plastrów z wosku od skóry. Niestety, wysoki koszt zabiegu jest dla wielu osób przeszkodą nie do pokonania – w takiej sytuacji warto postawić na tańsze metody usuwania zbędnego owłosienia.


Partnerem serwisu jest


Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kasia (gość)

Ja zdecycowanie polecam Salon Kosmetyczny Bellezza w Kaliszu. Bezbolesne i trwałe usuwanie owłosienia, usuwałam włoski z nóg oraz bikini, wszystko skutecznie i bezboleśnie.

janosik

Jest wiele rodzajów laserów. Nie polecam lasera IPL bo nie jest to laser, niektórzy go błędnie tak opisują.Jest t to jedynie fotodepilacja i nie daje dobrych efektów. Obecnie najskuteczniejszym laserem jest laser Palomar Vectus. Przed zabiegiem skanuje skórę i dokładzie dzięki temu wiadomo gdzie wysłać odpowiednie dawki. Wszystko jest wykonywane bezboleśnie.

Iwona (gość)

Ja osobiscie polecam depilacje laserowa w Studio Vip w Radzyminie bylam w tym salonie na depilacji laserowej i jestem bardzo zadowolona.

Róża (gość)

Moim zdaniem depilacja laserowa ma wiele zalet, zdecydowanie więcej niż wad. Sama robiłam ten zabieg w gabinecie Bio Clinic i jestem bardzo zadowolona z efektu.

Eirie (gość)

Trzeba uważać, gdzie przeprowadza się depilację laserową i czy pracują tam profesjonalnie przeszkolone osoby. Ja zdecydowałam się na depilację skóry nad górną wargą i pani w salonie po pierwsze "zapomniała" o ochronnym waciku na zęby. A później źle wycelowała wiązkę lasera i poparzyła mi usta. Bliznę mam do dziś.

sandra90

Depilacja laserowa jest genialnym pomysłem. Od pewnego czasu nie mam włosków i nie odrastają one. Cena faktycznie jest niska, ale warto dla tego efekktu. Ja robiłam ten zabieg w http://www.laserdelux.pl/gdansk/depilacja-laserowa/ . Bardzo dobrze mi go wykonali i profesjonalnie.