To już oficjalna informacja: Forum Gdańsk bez pozwolenia na użytkowanie. Dlatego nie zostało 16 maja 2018 otwarte. Choć inwestor twierdzi,że na decyzji zaważyło coś innego. Dziś zawiedzionym klientom pod centrum handlowym rozdawane są na pocieszenie ... bony na frytki.

Alina Geniusz-Siuchnińska, przedstawicielka inwestora Forum Gdańsk, potwierdziła, że do wczoraj, do godz. 18 centrum nie uzyskało pozwolenia na użytkowanie. To uniemożliwiło dzisiejsze otwarcie. Oficjalny przekaz inwestora jest jednak taki, że na tej decyzji zaważyło... niezadowolenie z jakości wykonywanych prac.
- Przesuwamy datę otwarcia, bo najważniejszy jest dla nas komfort gości- tłumaczył inwestor.Odwołano otwarcie Forum Gdańsk.Dlaczego nie otwarto Forum Gdańsk? Oficjalnie...


Janusz Wróbel, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gdańsku, w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" mówi tymczasem:

- Komunikat był jasny. Forum Gdańsk nie uzyskało niezbędnych pozwoleń, ze względu na to, że nie dostarczyło wszystkich dokumentów potrzebnych do wydania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Cały czas były braki w przedłożonych dokumentach - mówi Janusz Wróbel. - Te dokumenty są składane, więc prawdopodobnie, jak będzie komplet i jak przejdą obowiązkową kontrolę, to pozwolenie zostanie wydane - dodał. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiadomo.

ZOBACZ TEŻ: Nowa podziemna ulica ułatwi ruch w centrum wokół Forum Gdańsk

Sklepy, które dziś miały się otworzyć i kusiły promocjami z tej okazji, rozsyłają sms-y do klientów. Wśród nich jest m.in. perfumeria Douglas, która rozsyła taką wiadomość: "Z przyczyn od nas niezależnych otwarcie Douglas CH Forum Gdańsk w dniu dzisiejszym się nie odbędzie. O nowej dacie otwarcia poinformujemy wkrótce. Przepraszamy!".

Dlaczego nie otwarto Forum Gdańsk? Nieoficjalnie...


Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, od osoby pracującej przy budowie Forum Gdańsk, inwestor postawił wszystko na jedną kartę.
- Wiedzieli, że nie mają wszystkich odbiorów, ale chcieli wywołać presję, żeby im dali. Czas gonił, bo inwestor nie chciał płacić kar umownych sklepom. Teraz będzie musiał. Ciężko sobie wyobrazić o jakie kwoty chodzi,na pewno grube miliony, skoro sklepów i lokali gastronomicznych jest tam w sumie ok. 200, a wszyscy prowadzili intensywną kampanię reklamową w związku z dzisiejszym otwarciem - mówi nam nasz rozmówca.

Inna osoba, związana z branżą budowlaną mówi:
-To było oczywiste, że nikt w Polsce nie odbierze im tej budowy, która nadal trwa, gdzie stoją rusztowania. Dziwię się, że inwestor zwlekał do ostatniej chwili. Nawet gdyby wszystko do wczoraj było gotowe, to przecież nigdy nie jest tak, że kończy się budowa i od razu można wszystko otwierać. Procedury od zakończenia budowy do uzyskania pozwoleń trwają. A tu nawet budowy nie zakończono, więc nie było o czym mówić. Nie trzeba być ekspertem, żeby o tym wiedzieć. Nawet patrząc na to z zewnątrz, było widać, że dzisiejsze otwarcie nie miało szans - wskazuje nasz rozmówca.

Na otarcie łez, dla tych do których nie dotarła informacja o odwołaniu otwarcia Forum Gdańsk i tam przyszli, dziś rozdawane są tam bony na... frytki z foodtrucka.

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

SK (gość)

Za kazdy litr scieków do Motławy powinien płacic z własjej kieszeni chyba na koniec?

AAA (gość)

Przecież już ze stadionem były jaja - budowa w toku, a inwestor i wykonawca zgłasza obiekt do użytkowania.
Nic się Budyń nie nauczył....