Władze Gdańska uroczyście otworzyły w poniedziałkowe popołudnie Dom Sąsiedzki na Siedlcach. To miejsce spotkań dla lokalnej społeczności, o którego powstanie dzielnicowi społecznicy zabiegali od dawna.

Główna sala Domu Sąsiedzkiego przy ul. Zakopiańskiej 40 ma ponad 200 m kw. i do niedawna znajdowała się w całkowitej ruinie. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wykonał tam remont kosztem 120 928 zł. Remont obejmował m.in. wykonanie nowych tynków, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie nowych posadzek, nową instalację elektryczną i remont instalacji sanitarnej.

Efekty tych prac cieszą oko. W poniedziałek uśmiechy nie schodziły z twarzy tych, którzy z odnowionych pomieszczeń będą korzystać.

- O powstanie tego miejsca staraliśmy się ok. 4 lat. Dziś nie kryjemy radości, że w końcu się udało. To ładny i bardzo duży obiekt- mówiła podczas uroczystości otwarcia Lucyna Karczewska, prezes Stowarzyszenia Nasze Siedlce, które będzie głównym gospodarzem Domu Sąsiedzkiego.- Mamy teraz wiele możliwości, by realizować różne projekty dla mieszkańców.

Wśród najbliższych akcji organizowanych w Domu Sąsiedzkim będą np. karnawałowe potańcówki dla seniorów i nie tylko. Odbywać się one będą co sobotę. Swoje miejsce znajdzie tam też Rada Dzielnicy, która o powstanie domu walczyła.

- Dom Sąsiedzki to było marzenie i zobowiązanie radnych od początku powstania Rady Dzielnicy Siedlce. Zabiegaliśmy o to przez lata i dzięki współpracy wielu ludzi i instytucji, to marzenie teraz się spełnia- mówi Jędrzej Włodarczyk, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Siedlce.

Z nowego miejsca spotkań dla mieszkańców cieszy się też prezydent Paweł Adamowicz, który uczestniczył w otwarciu instytucji.
-Nie byłoby tego domu i wsparcia finansowego ze strony miasta, gdyby nie było chętnych do jego odwiedzania- powiedział Adamowicz- Dobrze, że w Gdańsku i w Polsce mamy do czynienia z odrodzeniem życia sąsiedzkiego. To powrót do korzeni, do naturalnych form życia wspólnotowego. Gratuluję wam i dziękuję współpracownikom, bo mnóstwo ludzi się napracowało, by ten dom powstał- dodał prezydent. Życzył też zebranym, by przez 7 dni w tygodniu w Domu Sąsiedzkim tętniło życie i by wśród jego gości kwitła przyjaźń.

Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” wystąpiło do Miasta o grant w wysokości 60 tys. zł na tegoroczną działalność. Wyniki konkursu grantowego poznamy w lutym.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!