Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dr hab. Miłosz Jaguszewski, kardiolog z Gdańska został przewodniczącym Klubu 30 PTK

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Dr hab. Miłosz Jaguszewski (po prawej), naukowiec GUMed został nowym przewodniczącym Klubu 30 PTK
Dr hab. Miłosz Jaguszewski (po prawej), naukowiec GUMed został nowym przewodniczącym Klubu 30 PTK mat. prasowe
Dr hab. Miłosz Jaguszewski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został przewodniczącym Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Podczas XXI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wybrano nowego przewodniczącego „Klubu 30” PTK (klub skupia najzdolniejszych kardiologów). Został nim Miłosz Jaguszewski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Naukowiec GUMed jest członkiem „Klubu 30” PTK od 2013 roku. Funkcję przewodniczącego będzie pełnił w kadencji 2019-2021.

- To zaszczytne, ale jednocześnie odpowiedzialne zadanie poprowadzenia tak elitarnego grona PTK. Mamy jednak bardzo ambitny zarząd i ciekawy plan na najbliższe lata - mówi dr hab. Miłosz Jaguszewski. - Mamy konkretny plan wsparcia dla młodych kardiologów w zdobywaniu doświadczenia poza granicami Polski, by po powrocie do kraju mogli przekazywać wiedzę młodszym kolegom.

Czytaj także:

„Klub 30” zrzesza grono wybitnych młodych kardiologów działających w ramach struktury Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest organizacją z wielkimi tradycjami, działającą aktywnie zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Klub powstał w 1994 roku z inicjatywy prof. Leszka Ceremużyńskiego jako forum integracji dla młodych polskich kardiologów, którzy osiągnęli znaczący międzynarodowy sukces naukowy przed 40 rokiem życia i publikują prace w recenzowanych pismach z listy filadelfijskiej. Współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym „Klubu 30” był prof. Krzysztof Narkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii GUMed.

Głównym celem działania „Klubu 30” jest integracja środowiska młodych polskich kardiologów w sferze prowadzonych badań naukowych, dzielenie się inspirującymi i pomysłami badawczymi. Najbliższe lata mają być poświęcone głównie integracji naukowej poprzez aktywne, skoordynowane prowadzenie badań międzyośrodkowych oraz tworzeniu nowych szans rozwoju dla nowych pokoleń kardiologów w Polsce i za granicą.

Zobacz też: Lekarze trzykrotnie celowo zatrzymali akcję serca
Dla ratowania zdrowia pacjentki, lekarze z Bytomia musieli w czasie operacji tętniaka trzykrotnie celowo zatrzymać akcję serca. Nową w Polsce metodę zastosował zespół chirurgów i anestezjologów z wojewódzkiego szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Operację wykonano w kwietniu, ale by mówić o jej powodzeniu 32-letnia kobieta przez kilka miesięcy musiała być pod kontrolą lekarzy.

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto