Dwuboiści z MAL WOPR stanęli na podium ligi międzywojewódzkiej

Jacek Skrobisz
Trójka zawodników klubu MAL WOPR wystartowała w drugiej rundzie ligi międzywojewódzkiej w dwuboju. Relację z imprezy nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Druga Runda Ligi Międzywojewódzkiej w Pięcioboju Nowoczesnym w kategorii dwubój odbyła się tym razem w Starogardzie Gdańskim. Trójka zawodników MAL WOPR spisała się w niej doskonale. Równych sobie nie miała Alicja Krauze. Pierwsza po pierwszej rundzie również w Starogardzie stanęła na najwyższym stopniu podium. W pływaniu na dystansie 100 m z czasem 1:06 min. aż o 5 sek wyprzedziła kolejną zawodniczkę reprezentującą ekipę gospodarzy. Również w trakcie biegu nie dała żadnych szans rywalkom i po bardzo wymagającym kilometrowym biegu na trudnej trasie minęła linię mety jako pierwsza. Alicja po dwóch rundach zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Ligi Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wyprzedzając drugą w klasyfikacji zawodniczkę z Gdańska o 14 pkt.
Karolina Lisowska piąta zarówno w pływaniu jak i biegu wywalczyła taką liczbę punktów, że w klasyfikacji open zajęła 4 lokatę, zaś w swojej kategorii wiekowej była trzecia i mogła cieszyć się z wywalczonego brązowego medalu.
Jedyny zawodnik wśród ekipy MAL WOPR Szymon Ochociński z nowym rekordem życiowym na 100 m stylem dowolnym (1:15,40) zajął ósme miejsce w kategorii open, ale był pierwszy w kategorii 13 lat i wywalczył w ten sposób złoty medal.
Kolejna runda, w której nasi zawodnicy wezmą udział odbędzie się w czerwcu i wtedy to będzie wiadomo, ile punktów zdobędą we współzawodnictwie klubów, ale także czy uda im się utrzymać tak dobre lokaty, na których znajdują się po dwóch rundach.