(© Archiwum/R.Kwiatek )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w poniedziałek, 19 marca, od godz. 10:00 do 12:00 we wszystkich oddziałach "Dziennika Bałtyckiego" na Pomorzu (z wyjątkiem Sopotu, Chojnic i Słupska) zorganizowane będą specjalne dyżury podatkowe. Pracownicy urzędów skarbowych będą odpowiadać na pytania podatników dotyczące składania PIT-ów.

Dyżury odbędą w ramach prowadzonej wspólnie przez Izbę Skarbową w Gdańsku i "Dziennik Bałtycki" akcji "Szybki PIT na Pomorzu". Tak jak w poprzednich latach, jest ona nakierowana na popularyzację elektronicznej formy rozliczania podatków przez internet.

Coraz więcej podatników dostrzega zalety złożenia e-PIT za pośrednictwem strony internetowej www.e-deklaracje.gov.pl. Na Pomorzu złożono do tej pory drogą elektroniczną ponad 40 tys. zeznań. Rosnąca popularność rozliczeń elektronicznych to wynik ułatwień wprowadzonych przez resort finansów. Możliwość przesyłania popularnych PIT-ów bez podpisu elektronicznego i intuicyjność systemu e-Deklaracje pozwala podatnikom zaoszczędzić czas i pieniądze.
Aby złożyć zeznanie drogą elektroniczną, wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl, wypełnić odpowiedni formularz i kliknąć "wyślij" - i nasze zeznanie trafi do odpowiedniego urzędu skarbowego. Pamiętać należy o pobraniu i zachowaniu urzędowego poświadczenia odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.

Podziel się 1 procentem. Sprawdź komu przekażesz 1 procent swojego podatku

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

( (gość)

LBK nigdy się nie poddamy (gość) 2012-03-23 23:57

Tyburski pozostaje nieugięty! KOPIUJ I PODAJ DALEJ

CHCIAŁBYM MIEĆ KOSZULKI T-SHIRT NAJLEPIEJ CZARNE Z BIAŁYM NAPISEM ,, CHAM PROSTAK I ZŁODZIEJ "
Koszulki nie mogą zawierać nazwisk za które mogliby się wstydzić lęborczanie, ewentualnie logo słonia i mrówki

t (gość)

Jeśli Państwo nie zgadzają się projektem Pana Premiera, to proszę
poprzeć sprzeciw na stronie

www.stop-emerytura-67.pl oraz

poinformować wszystkich znajomych (nk, facebook). Za współpracę bardzo dziękuję.

kolekcjoner postów internetowych (gość)

wszyscy święci (gość) 2012-03-18 17:22

anegdota króżąca po Lęborku

Pan Wenta w Kościele skarży się przed krzyżem na dzieci z Ekonomika i rozczula się nad przybitymi stopami Pana Jezusa wiszącego na Krzyżu.

Nagle słyszy głos z nieba:

Gdybym nie miał przybitych stóp, to wypalił bym ci takiego kopa za to zaszczute dziecko, że trzymał byś cię z dala od ołtarza!

iw (gość)

dlaczego artykuł o drakońskiej podwyżce gazu zniknął? dlaczego?...złodziejska polityka....głupoty piszą tylko co co ważne usuwają!!!