Przez ostatnie 9 lat, czyli od czasu, gdy akcja z opaskami pojawiła się na polskim Wybrzeżu, odnotowano o 60 proc Przez ostatnie 9 lat, czyli od czasu, gdy akcja z opaskami pojawiła się na polskim Wybrzeżu, odnotowano o 60 proc

Przez ostatnie 9 lat, czyli od czasu, gdy akcja z opaskami pojawiła się na polskim Wybrzeżu, odnotowano o 60 proc. mniejszą liczbę zagubień maluchów. Opaski są bezpłatne. (© MOSiR Gdańsk)

Dzięki opasce mniej dzieci się gubi i ... ulega oparzeniom słonecznym.

Wchodzisz na gdyńską plażę z dzieckiem? Poproś ratownika o opaskę. Jest na niej miejsce na twoje dane kontaktowe, opaska jest wodoodporna. Wystarczy założyć ją na rękę dziecka, a może się okazać niezbędna, gdy dziecko się zgubi.

- Na opasce jest numer ratunkowy, obowiązujący nad wodą oraz miejsce do wpisania numeru telefonu do mamy lub taty. Jeśli rodzice zapną taką opaskę dziecku na ręce, to my - jeśli znajdziemy malucha z taką opaską - szybko możemy skontaktować się z rodzicem i szybciej pomóc - mówi Marcin Burda, ratownik morski WOPR Sopot. - Opaska dodatkowo ma filtr UV. Normalnie jest biała. Gdy wystawimy ją na słońce pokazuje jaki jest stopień nasłonecznienia i jaki krem mama powinna zastosować dziecku, aby ono się nie oparzyło - podkreśla.

ZOBACZ, jak wyglądają opaski dla dzieci:


Ratownicy mają do rozdania kilkaset tysięcy opasek. Namawiają, by się po nie zgłaszać do stanowisk ratowniczych na plaży.


Przez ostatnie 9 lat, czyli od czasu, gdy akcja z opaskami pojawiła się na polskim Wybrzeżu, odnotowano o 60 proc. mniejszą liczbę zagubień maluchów. Opaski są bezpłatne.

Dziecko nad morzem.Opaska zamiast niepotrzebnych nerwówAtrakcje turystyczne na Pomorzu

Wakacje

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!