Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2011

Znamy już wstępne wyniki testu gimnazjalnego, który uczniowie ... (© MMTrójmiasto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Test gimnazjalny: Znamy już wstępne wyniki. Pomorze wypadło średnio.

Zobacz serwis Egzamin gimnazjalny 2011!

Tegoroczne wyniki są gorsze od ubiegłorocznych. Do egzaminu podeszło ponad 418 tys. uczniów. Średni wynik z testu humanistycznego to 25,31 pkt. Z kolei z matematyki gimnazjalistom poszło nieco gorzej - 23,63 pkt. Zdecydowanie najlepsze wyniki uczniowie osiągnęli z języków obcych. Średnia z j. angielskiego to 28,28 pkt, z j. niemieckiego to 27, 63 pkt, a z j. hiszpańskiego 35,88 pkt. Maksymalnie można było zdobyć 50 punktów. Wyniki z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej będą brane pod uwagę przy ubieganiu się do szkoły średniej. Wyniki z języków obcych nie będą miały na to wpływu.

Wyniki w województwie pomorskim

Średni wynik z testu humanistycznego w województwie pomorskim to 23,42 pkt, a z części matematyczno-przyrodniczej 22,90 pkt. Pomorskim uczniom dosyć dobrze poszedł test z j. angielskiego - 28,25. W Trójmieście najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z Gdyni - z testu humanistycznego 26,59, a z matematycznego 26,29 (Gdańsk odpowiednio 25,23 pkt i 24,75 a Sopot 23,33 i 25,12 pkt).


Najlepsze duże miasta

Test napisali najlepiej uczniowie miast powyżej 100 tys. mieszkańców. W części humanistycznej uzyskali średnią 26, 98, podczas gdy uczniowie pochodzący ze wsi uzyskali średnio 24,65. W części matematyczno-przyrodniczej gimnazjaliści z dużych miast uzyskali średnią 25,28, a najgorszą średnią wykazali się ponownie mieszkańcy wsi - 22,92. Bardzo dużą różnicę odnotowano w teście z j. angielskiego. Średni wynik uczniów z metropolii to 32,01 pkt, podczas gdy gimnazjaliści z wiejskich szkół - 25,11.

Wyniki z województwa pomorskiego są dostępne na stronie OKE , a ogólnopolskie CKE.

Czytaj też:


Pyszne restauracje w Trójmieście


Open'er 2011 - line up, zespoły, serwis


Stylowe Trójmiasto. Moda na zdjęciach


Tramwaj wodny na Hel

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie

Polecamy: Gastrofaza | Tramwaj wodny | Opener 2011 | Rozkład Gdańsk | SKM Trójmiasto
Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bystrzak (gość)

Podsumowanie 2012. A znacie już dobry sposób na powtarzanie/utrwalanie przed testem gimnazjalnym? Czy wiecie, z czym najlepiej zakuwać (nie licząc podręczników i arkuszy testów)? Nie bądźcie frajerami. Moim zdaniem do przygotowania z języka najlepiej nadają się fiszki, a do humana i mat fiz MEMOkarty. [...]

KlipKlop (gość)

angielski. Prawda jest taka, że brak nam wciąż w szkołach publicznych wykwalifikowanej kadry uczącej języków obcych. Ja przed maturą syna posyłałem do SpeakUpa na Stawową i faktycznie potem widać było, że Ci, którzy chodzili na jakieś dodatkowe zajęcia z anglika zdawali lepiej od tych, którzy polegali tylko na tym, czego się nauczyli w szkole.