(© Materiał promocyjny)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad pięć lat przygotowań, blisko 200 autorów not, cztery tysiące haseł, 1088 stron, specjalny papier - ten sam, na którym do niedawna drukowana była Encyklopedia Britannica, waga 2,8 kg, nakład pięć tysięcy - to podstawowe parametry Encyklopedii Gdańska, przedsięwzięcia, które ma już za sobą etap redakcyjny. W październiku książka trafi do drukarni. W listopadzie - do księgarń.

- Czuję się jak ojciec dziecka, który chciałby je jeszcze przy sobie zatrzymać, ale zapadła już decyzja, że dziecko idzie w świat - deklarował na wczorajszej konferencji prasowej swoje uczucia do encyklopedii prof. Błażej Śliwiński, historyk, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, redaktor naukowy Encyklopedii Gdańska.

Czytaj także rozmowę z Cezarym Windorbskim, prezesem Fundacji Gdańskiej, wydawcy "Encyklopedii Gdańska".

Pomysłodawcą encyklopedii jest Jarosław Mykowski, redaktor prowadzący zespołu encyklopedystów. Wydawcą - Fundacja Gdańska. Przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego.- To dzieło zbiorowe i dzieło żebracze - żartował na konferencji prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Rzeczywiście, lista firm sponsorujących encyklopedię jest imponująco długa. Dzięki ich wsparciu cena egzemplarza jest jak na tego rodzaju wydawnictwa przyjazna dla kieszeni nabywcy.

Do końca września można kupić Encyklopedię Gdańska za 69 zł w ramach tzw. subskrypcji premium, dzięki której nazwisko nabywcy zostanie wydrukowane na specjalnej stronie. W październiku będzie można nabyć encyklopedię za 79 zł.W księgarniach Encyklopedia Gdańska kosztować będzie 89 zł. Oficjalną premierę wydawnictwa zapowiedziano na 24 listopada.
- Chcemy dzięki niej lepiej poznać samych siebie - tłumaczył prezydent Adamowicz. - Będzie to gdańszczan portret własny.Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gdańszczanin (gość)

my wszyscy zasługujemy na ten tytuł....wszyscy,którzy przez lata znaosili i zanoszą niedogodności itp....którzy nie opuscili miasta w najtrudniejszych czasach..czasach ogromnej biedy i upodlenia...żyjemy tu w grodzie nad motławą cały czas...trwamy w tym mieście...bo go kochamy...dlatego uważam wszyscy zasługujemy na ten tytuł....