(© Energa.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Łączone są dwa rejony energetyczne - Starogard Gdański i Tczew. Oznacza to, że trwająca od kilku miesięcy unia personalna (wspólny dyrektor i kierownicy niektórych działów) zostanie formalnie usankcjonowana. Zmiany nastąpią od 1 kwietnia.

Jak informują w spółce Energa-Operator SA, zmieni się miejsce pracy pracowników biurowych, którzy będą w Tczewie, a pracownicy techniczni, związani z usuwaniem awarii, działalnością inwestycyjną czy obsługą techniczną klientów pozostaną w dotychczasowych miejscach. Pracownicy, jak podaje rzecznik spółki Alina Geniusz-Siuchnińska, są na bieżąco informowani o procesie przez dyrekcję oddziału w Gdańsku i zmiana nie pociąga za sobą redukcji zatrudnienia.

Jednak niektórzy mieszkańcy Starogardu Gd. twierdzą, że są już informowani przez pracowników starogardzkiego rejonu, iż od kwietnia sprawy związane z podłączeniem prądu będą musieli załatwiać nie na miejscu, tylko w Tczewie. Rzecznik informuje, że tak nie będzie - klienci będą nadal mogli składać wnioski w tej sprawie w Starogardzie Gdańskim.

- Proces ten nie ma wpływu ani na tempo usuwania awarii, ani na sposób obsługi odbiorców, ani też na obsługę przyłączeń - mówi o zmianach Alina Geniusz-Siuchnińska. - Punkt Obsługi Przyłączeń pozostaje w Starogardzie, w dotychczasowym miejscu.
Rzecznik dodaje, iż zmiany wynikają z potrzeby ograniczania kosztów - utrzymywanie osobno średniej wielkości jednostek, takich jak te w Starogardzie Gd. i Tczewie, gdzie zatrudnionych jest po około 30 osób, jest nieefektywne.

- Stąd potrzeba łączenia jednostek, zwłaszcza w kontekście poprawy efektywności. To także oszczędności związane z eksploatacją nieruchomości - informuje rzecznik spółki.
Podobna zmiana miała już miejsce w ub. roku, gdy połączono rejony Gdańsk i Gdynia.

Grupa Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze jednej czwartej powierzchni Polski. Eksploatuje ponad 193 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24,5 TWh energii rocznie.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kodesz (gość)

Pytanie: Jakie to jest cięcie kosztów likwidacja kilkunastu czy 30 pracowników? Zapewne mniej niż pensja jednego członka zarządu Energa. Proszę zacząć od siebie... A z tego co wiem, to monterów też będą przenosić a mieszkam na końcu powiatu starogardzkiego. Więc po wichurze zapewne będę czekał dłużej na przyjazd energetyki... Panie prezesie Energa, proszę zrezygnować z 50% wynagrodzenia i po kłopocie... To odbije się czkawką oczywiście na mieszkańcach powiatu starogardzkiego...

Staroardzianin (gość)

Stachowicz - słońce Kociewia. Pod jego światłymi rządami Starogard rozwija się jak nigdy dotąd. Dziękujemy ci łaskawco. Radni RM - banda palantów (w tym lekarze z Hartuną na czele). Czy taki wpis też rusza reguły tego portalu?

superfan (gość)

Nieźle .... gazownie już przenieśli, teraz energę do Tczewa .... niedługo u nas zostanie tylko Polpharma, która powoli i tak buduje już laboratoria w Trójmieście. Miasto powiatowe, które traci swoją pozycje z dnia na dzień na rzecz TCZEWA.

Starogardzianin (gość)

Jestem za łączeniem. Proponuję połączyć oba miasta i zlikwidować UM w Starogardzie. Może pod rządami tczewian w Starogardzie zacznie się w końcu coś dziać.
PS. Panie Stachowicz - pojedź pan ze swoimi kolesiami w kolejną podróż do Chin i nie wracajcie!

kokos (gość)

Nareszcie! Czas już zlikwidować to starogardzkie badziewie.Żadnych kompetencji nie mieli pracownicy biura obsługi klienta.Zresztą,jaki pan (prezes) taki kram.

marita (gość)

Henryku w Starogardzie nie bedzię ani prezydenta ani rady bo tym miastem rządza pastwa i szwarc i zmieni nazwe na szwarco-pastwę lub odwrotnie a tym panom na pewno dobro mieszkanców nie leży na sercu a nabijanie kasy do własnych kieszeni ( nawet KIBLE w tych swoich pseudo galeryjkach są płatne ( na całym świecie są darmowe ) ale ci panowie pewnie poza obręb powiatu nie wyjechali więc o tym nie wiedzą ,no ale cóż ( słoma z butów alem pan )

marita (gość)

powinni całkowicie zlikwidować starogardzki oddział gdzie panosza sie wszyscy jakby nie było ważniejszych od nich ludzi! obsługa robi wielką łaskę a rzecznik i kierownictwo to już całkowicie głowami chmury przebili i bez kija nie podejdziesz ! czy się ma racje uzasadnione to i tak nie ma się szans na pozytywne załatwienie bo z nimi i energą nikt nie wygra !