Przed nami wspaniała zabawa - Europejska Noc Muzeów, przy okazji której na ulicach znów będą się kłębić tłumy. Bez względu na pogodę, startujemy w sobotę, 20 maja, o godz. 19, koniec o pierwszej w nocy.

Otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury organizują z tej okazji specjalne wydarzenia, zapraszając wszystkich do siebie. To jedyna okazja, by zobaczyć niepokazywane dotąd zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, niedostępne na co dzień zakamarki, ujawniane tajemnice i sekrety zza kulis muzeów i galerii! Inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. Wykłady, warsztaty i spotkania z artystami. Wszystko w otoczeniu nocy, przy niezwykłej grze światła i cienia. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy zestaw propozycji, głównie trójmiejskich. Trzeba jednak pamiętać, że w Europejską Noc Muzeów włączyły się nie tylko placówki z dużych miast, ale też niewielkie galerie, biblioteki i gminne stowarzyszenia kultury, działające na wsiach czy też w powiatowych miasteczkach.

W Europejską Noc Muzeów szkoda czasu nas sen. Ruszajmy więc na zwiedzanie, bo następne takie święto będzie dopiero za rok.


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!