Dokąd polecimy? Tajlandia, Hiszpania, Włochy – to kierunki, które w trakcie tegorocznych ferii zimowych będą cieszyć się wśród Polaków największą popularnością Dokąd polecimy? Tajlandia, Hiszpania, Włochy – to kierunki, które w trakcie tegorocznych ferii zimowych będą cieszyć się wśród Polaków największą popularnością

Dokąd polecimy? Tajlandia, Hiszpania, Włochy – to kierunki, które w trakcie tegorocznych ferii zimowych będą cieszyć się wśród Polaków największą popularnością (© Przemek Świderski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tajlandia, Hiszpania, Włochy – to kierunki, które w trakcie tegorocznych ferii zimowych będą cieszyć się wśród Polaków największą popularnością. Najnowsze dane zebrali właśnie analitycy Skyscanner.

- Polacy pokochali Azję Południowo-Wschodnią z Tajlandią na czele, podobnie jak niegdyś Egipt, który od lat wiódł prym w kategorii zorganizowanych podróży. Nie ma się czemu dziwić – zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem tanie loty, rajskie widoki i gwarantowana pogoda w połączeniu z niskimi kosztami pobytu skutecznie nas kuszą – tłumaczą eksperci.

Gdzie spędziliśmy wakacje? Pomorskie najpopularniejsze! [RAPORT]W zestawieniu najchętniej wybieranych kierunków, opracowanym przez Skyscanner, Tajlandia znalazła się na pierwszym miejscu, w odróżnieniu od 2017 roku, kiedy zajmowała drugą pozycję, tuż za Stanami Zjednoczonymi. Na drugim miejscu jest teraz Hiszpania, a na trzecim – Włochy.

- W Azji oprócz Tajlandii Polacy zamierzają udać się na Filipiny. Popularność tego kraju w ciągu 12 miesięcy wzrosła na tyle, że w tegorocznym zestawieniu znalazł się na 8. pozycji i jest jedną z nowości. Podobnie do Tajlandii, na Filipinach w czasie naszej zimy można liczyć na piękną słoneczną pogodę i niski koszt pobytu, który niewątpliwie pozwala czerpać większą radość z uroków podróżowania – wyjaśniają eksperci.

Wakacje 2016. Gdzie najchętniej podróżowaliśmy? [TOP 20]Standardowo, wielu z nas odwiedzi w czasie tegorocznych ferii swoich bliskich w Wielkiej Brytanii, która zajęła 4. miejsce w zestawieniu, a także słoneczną Portugalię, w której za sprawą klimatu podzwrotnikowego z odmianą śródziemnomorskiego, w styczniu i lutym można liczyć na kilka godzin pełnych słońca i temperaturę powyżej 10 stopni.

Wśród pozostałych kierunków, jakie odwiedzimy, znalazły się Stany Zjednoczone, a także alpejskie Niemcy i Francja, idealne dla narciarzy, jak i fanów mniej aktywnego wypoczynku.

- Preferencje podróżnicze zmieniają się z roku na rok. Polacy, choć przywiązani do tego, co dobre i sprawdzone, coraz częściej i chętniej sięgają po nowości – mówią eksperci Skyscanner.

W zeszłym roku do najchętniej wybieranych kierunków należały: Stany Zjednoczone, Tajlandia, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Portugalia, Malta i Niemcy.


Jak przygotować samochód do wyjazdu na ferie zimowe

źródło: x-news

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 rokuFerie

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jaro (gość)

Czy ja wiem, ja stawiam z moją żoną i dzieckiem na polskie morze. Jedziemy do Ustki. Hotel Grand Lubicz. Ma być pogoda w miarę. A jak nie będzie to się zahartujemy. To najważniejsze. W hotelu spa, to zawsze w saunie będzie można posiedzieć. ;)

oruniak (gość)

Tja...napisz jeszcze jaki procent Polakow pojedzie i podpisz sie pod twoim glupim artykulem a moze masz doktorat jak Yaro (z dziel Lenina) i podpisywac sie nie wypada?