„Czytanie wszystkimi zmysłami” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci.

- Chcemy propagować czytelnictwo wśród dzieci, dobrze się przy tym bawiąc! - zapowiadają organizatorzy. W Gdańsku spotkamy się z największymi gwiazdami polskiej literatury dla dzieci: Andrzejem Maleszką, Wojciechem Widłakiem, Adamem Wajrakiem i Marcinem Szczygielskim i innymi. W programie są również warsztaty z ilustratorami i spektakle teatralne. Do tego literacka gra miejska, międzypokoleniowy piknik literacki i czytanki przed zachodem słońca. Współorganizatorem festiwalu w Gdańsku jest Instytut Kultury Miejskiej.

Bałtycki Festiwal Nauki 2017. Pokaz doświadczeń na PG [ZDJĘCIA]


Podczas tegorocznej edycji znajduje się kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń, a spotkania literackie i warsztaty uzupełnią wystawy, wieczorne czytanki, gra miejska oraz olimpiada gier podwórkowych. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się tu: Program Festiwalu Literatury dla Dzieci . Na część spotkań obowiązują zapisy.

Festiwal odbywa się od 30 maja do 3 czerwca.
Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!