Pierwsze zwycięstwo Arki w I lidze. Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:1

Piotr Wiśniewski
Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I ligi odnieśli piłkarze gdyńskiej Arki. Żółto-niebiescy wygrali 3:1 z Olimpią Elbląg i odbili się od dna ligowej tabeli. Ta wygrana była gdynianom bardzo potrzebna, gdyż pozwoli złapać oddech na kolejne mecze. Bramki dla podopiecznych Petra Nemca zdobywali: Mirko Ivanovski, Wojciech Wilczyński i Piotr Kuklis.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 - Ivanovski (25), 1:1 - Zaniewski (32), 2:1 - Wilczyński (41), 3:1 - Kuklis (62)

Arka: Szromnik - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Wilczyński (62 Bułka), Siebert, Kuklis, Budziński (75 Czoska), Niedziela - Ivanovski (84 Surdykowski).

Olimpia: Stodoła - Pacan, Wojciechowski, Szary, Staniek - Sierant (46’ Matwijów), Kaczmarczyk, Ljubenov, Banasiak - Zaniewski (84' Bartosiak), Iwan (63'Kołodziejski).

Żółte kartki: Iwanowski, Niedziela, Jarun, Krajanowski (Arka) oraz Iwan, Banasiak, Bartosiak (Olimpia).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 5900

90+4 min. - Koniec meczu. Arka pokonuje Olimpię 3:1.

90+3 min. - Strzał Surdykowskiego obok słupka.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

90 min. - Strzał Sieberta po rzucie rożnym. Uderzenie jednak w sam środek bramki gości.

87 min. - Żółtymi kartkami ukarani: Damian Krajanowski oraz Bartłomiej Bartosiak.

84 min. - Zmiana w Olimpii. Bartłomiej Bartosiak za Łukasza Zaniewskiego.

83 min. - Z ostrego kąta uderzał Paweł Czoska. Jego strzał broni golkiper rywali. Trzecia zmiana w Arce. Surdykowski za Ivanovskiego.

82 min. - Żółta kartka dla Adama Banasiaka.

80 min. - Kibice z "Górki" śpiewają z podziałem na dwie trybuny "Nasza Areczka ole!".

77 min. - Uderzał Banasiak, jego strzał zablokował Mazurkiewicz. Rzut rożny dla gości.

75 min. - Kolejna zmiana w Arce. Za Marcina Budzińskiego wchodzi Paweł Czoska.

73 min. - Nad poprzeczką uderzył Adam Banasiak.

70 min. - Na spalonym Mirko Ivanovski.

67 min. - Z narożnika pola karnego uderzał Wojciech Wilczyński, pewne interwencja Krzysztofa Stodoły. Po chwili za faul na przeciwniku żółtą kartką ukarany Sławomir Mazurkiewicz.

65 min. - Pewny chwyt Szromnika, który wyłapuje dośrodkowanie jednego z rywali.

62 min. - Pierwsza zmiana w Arce. Krzysztof Bułka zmienia Batłomieja Niedzielę.

61 min. - Trzecia bramka dla gdynian. Jej strzelcem Piotr Kuklis po podaniu od Marcina Radzewicza. Kuklis uderzył piłką z półwoleja po ziemi.

60 min. - Niecelnie uderzenie kapitan gości Marcina Pacana, któremu dogrywał Adam Banasiak.

58 min. - Fani gdyńskiej Arki wciąż intonują piosenki przeciwko zarządowi klubu. Wisi również transparent: "Czy wygramy, czy przegramy zarząd dzisiaj już żegnamy".

57 min. - Ładnie zapowiadającą się akcję Arki zmarnował Mirko Ivanovski, który będąc w polu karnym niedokładnie odegrał futbolówkę.

56 min. - Repertuar śpiewów kibiców obu zespołów. Na boisku z kolei dominuje walka.

54 min. - Na trybunach głośne: "hej Arka gol!".

52 min. - Ładna akcja Arki w trójkącie Kuklis-Ivanovski-Niedziela. Akcję zakończył gwizdek arbitra.

50 min. - Druga połowa jak na razie bez emocji.

46 min. - Początek drugiej połowy. W drużynie gości doszło do jednej zmiany. Z boiska zszedł Robert Sierant. Zastąpił go Andrzej Matwijów.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Arka prowadzi 2:1.

45 min. - Pierwsza połowa potrwa jeszcze 120 sekund.

44 min. - Na pozycji spalonej Łukasz Zaniewski.

41 min. - Arka znów na prowadzeniu. W zamieszaniu podbramkowym błąd defensywny gości wykorzystał Wojciech Wilczyński.

40 min. - Dobra okazja dla Arki. Przed polem karnym faulowany był Wojciech Wilczyński.

38 min. - Kibice intonują piosenkę: "W Gdyni bez zmiany w tym klubie rządzą barany!".

35 min. - Niezrozumiałe zagranie Mirko Ivanovskiego. Macedończyk znalazł się na czystej pozycji, choć był na spalonym i uderzył w pierwszej piłki. Bardzo niecelnie.

32 min. - Bramka wyrównująca. Z rzutu wolnego zagrywał Kaczmarczyk, błąd obrony Arki i bramkarza Michała Szromnika wykorzystał Łukasz Zaniewski, który uderzeniem głową zdobywa bramkę dla Olimpii.

29 min. - Ostre wejście Lubenova w nogi Ivanovskiego. Bułgar nie otrzymał za to zagranie nawet upomnienia.

28 min. - Damian Krajanowski wślizgiem przerywa akcję Olimpii Elbląg.

25 min. - 1:0 dla Arki. Piękny rajd Niedzieli, który wpadł z piłką w pole karne, minął kilku rywali i wyłożył piłkę Ivanovskiemu, który z bliska pokonał golkipera rywali.

22 min. - Wciąż z boiska nie podnosi się Bartosz Iwan, stąd przerwa w grze.

18 min. - Goście nie stworzyli jeszcze większego zagrożenia pod bramką Michała Szromnika.

15 min. - Dobra akcja gdynian. Z lewej strony dośrodkował Radzewicz, obok słupka głową uderzał Sławomir Mazurkiewicz.

13 min. - Żółtymi kartkami ukarani kolejno: Bartosz Iwan i Bartłomiej Niedziela.

13 min. - Kibice rozwiesili transparent: "Trenerzy i piłkarze 100% poparcia!".

11 min. - Ładna akcja gospodarzy. Do piłki dopadł Marcin Budziński. Pomocnik Arki odegrał do Wojciecha Wilczyńskiego, Wilczyński w biegu dośrodkował, ale piłka w rękach Stodoły.

10 min. - Strzał Kuklisa broni Krzysztof Stodoła.

9 min. - Na trybunach gromkie: "Zarząd!Co?Dymisja".

8 min. - W polu karnym gości padł Mirko Ivanovski. Gwizdek sędziego milczy. Z perspektywy trybun wydawało się, że "11" się należała.

6 min. - Szybki jak błyskawica Kuklis zdołał przejąć piłkę, odegrał do Budzińskiego, ten do Wilczyńskiego. Strzał "Wilczka" zablokowany.

4 min. - Arkowcy od początku ruszyli do ataków.

2 min. - Pierwszy strzał w meczu. Za pola karnego niecelnie uderzał Marcin Radzewicz. Od początku na trybunach niesie się głośny doping dla żółto-niebieskich.

1 min. - Początek spotkania w Gdyni. Rozpoczęli goście.

Gdynianie zagrają dziś w nietypowanym dla Nemca ustawieniu 4-2-3-1. Wyjściowy skład: Szromnik - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Siebert, Kuklis - Wilczyński, Budziński, Niedziela - Ivanovski.

Efektownie w swoim sektorze prezentują się kibice Olimpii. Wszyscy przyodziani są w białe koszulki.

Kibice zastanawiają się czy na boisku pojawi się pozyskany w piątek z Ruchu Chorzów Bartosz Flis.

Z tego co daje się zauważyć w składzie Arki szykują się zmiany. Zresztą w składzie meczowym zabrakło miejsca m.in. dla Ensara Arifovicia, Jakuba Kowalskiego czy Michała Płotki.

Na trybunach pojawiają się już pierwsi kibice. Są również obecni fani Olimpii Elbląg, którzy szczelnie wypełnią sektor gości.