Siedlce. Mieszkańcy przygotowali się na Paradę Niepodległości

Rada osiedla Siedlce postanowiła udekorować swoją dzielnicę na zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości.

1/9
M.Misiewicz
- Nasza dzielnica już po raz drugi weźmie udział w obchodach 11 listopada – tłumaczy Andrzej Wardziak radny osiedla Siedlce. – Po przemarszu ul. Kartuską przy akompaniamencie orkiestry dołączymy do Gdańskiej Parady Niepodległości.

Radny organizujący trasę parady postanowił udekorować jedną z kamienic polskimi flagami, podobnie jak robi się to we Włoszech.

- Poprosiłem o pomoc mieszkańców kamienicy przy ul. Paska 5. Od razu się zgodzili i być może w przyszłym roku inni wezmą z nich przykład i cała ulica będzie udekorowana biało czerwonymi flagami – dodaje Andrzej Wardziak. Ostatecznie w każdym oknie budynku powiewa flaga.

Przechodnie także zwracali uwagę na dekoracje.
– Podoba mi się, nigdy nie widziałam czegoś takiego, brawo! – dodała mieszkanka dzielnicy.

Radny chcę aby mieszkańcy dzielnicy wspólnie udali się na paradę - Mam nadzieję, że za kilka lat pomaszerują pod pomnik Sobieskiego wszyscy mieszkańcy i inne dzielnice wezmą z nas przykład.

Gdańszczanie po raz 10. wezmą udział w Paradzie Niepodległości.

P. Ryszard Stec mieszkaniec udekorowanej kamienicy podkreślał: – Nasz budynek był niedawno remontowany, poprosiliśmy o zamontowanie dodatkowych uchwytów na flagi. Pomyśleliśmy, że warto udekorować kamienicę kilkoma flagami na Święto Niepodległości.
∨ Czytaj dalej

Dobrze, że w tak wesoły sposób obchodzimy ten dzień, dzień zwycięstwa .

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię