18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Michał Bąkiewicz Sportowcem Roku w regionie łódzkim

Dariusz Kuczmera
W górnym rzędzie od lewej: Merab Gabunia, Małgorzata Niemczyk, Aleksandra Urbańczyk, Jerzy Janowicz, Katarzyna Wilczyńska, Daniel Pliński, Ewa Ścieszko, Edward Kujawa, Marcin Animucki, Stanisław Burza. Z przodu: Sylwester Bednarek, Michał Bąkiewicz, Łukasz Sapela i Bogusław Wyparło
W górnym rzędzie od lewej: Merab Gabunia, Małgorzata Niemczyk, Aleksandra Urbańczyk, Jerzy Janowicz, Katarzyna Wilczyńska, Daniel Pliński, Ewa Ścieszko, Edward Kujawa, Marcin Animucki, Stanisław Burza. Z przodu: Sylwester Bednarek, Michał Bąkiewicz, Łukasz Sapela i Bogusław Wyparło fot. Krzysztof Szymczak
Siatkarz PGE Skry Bełchatów Michał Bąkiewicz wygrał 39. plebiscyt Czytelników "Polski Dziennika Łódzkiego", którzy wyłonili Sportowca Roku 2009. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek w hotelu andel's w Łodzi.

Siatkówka to nowa królowa sportu - po raz piąty z rzędu laureatem został przedstawiciel tej dyscypliny sportu. Wcześniej cztery razy z rzędu główną nagrodę odbierał Mariusz Wlazły. A w ogóle to szósty laur siatkarza Skry, bo w 2002 roku wygrał Robert Prygiel.

Nic dziwnego, że dumny ze swoich podopiecznych był prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Michał Bąkiewicz to mistrz Polski i wicemistrz świata z drużyną PGE Skry Bełchatów i mistrz Europy z reprezentacją Polski. Te niecodzienne sukcesy były przekonującą przepustką do miejsca numer 1. Dla PGE Skry Bełchatów i reprezentacji Polski Bąkiewicz jest graczem bezcennym.

Bąkiewicz wyprzedził trzeciego skoczka świata Sylwestra Bednarka. Sylwek w minionym roku pobił rekord życiowy, uzyskując 232 centymetry i zdobył brązowy medal. Był też młodzieżowym mistrzem Europy, halowym mistrzem Polski.

Na podium znalazł się kolega klubowy Michała Bąkiewicza. Daniel Pliński przez słynny francuski dziennik "L'Equipe" został wybrany do drużyny światowych gwiazd.

- Pierwszy raz otrzymałem taką nagrodę i muszę przyznać, że sprawiła mi wielką przyjemność - powiedział popularny "Plina".

W tej edycji plebiscytu otrzymaliśmy tak wiele kuponów, że postanowiliśmy wyróżnić nie dziesiątkę, ale piętnastkę sportowców.

Po podliczeniu wszystkich głosów czwarte miejsce zajęła Małgorzata Niemczyk. Poprowadziła siatkarki Organiki Łódź do awansu do PlusLigi Kobiet, a teraz prowadzi je po medal.

Piątą pozycję zajął rugbista Merab Gabunia, dzięki któremu Blachy Pruszyński Budowlani zdobyli mistrzostwo i Puchar Polski.

Przy okazji tych dwojga sportowców promieniał z dumy prezes łódzkich Budowlanych Wiesław Chudzik.

Jerzy Janowicz na naszą galę przyjechał prosto z Baku, gdzie wygrał tenisowy turniej. Grał na szóstkę, zajął szóste miejsce w plebiscycie.

Zabrakło tym razem na naszej gali piłkarki ręcznej Piotrcovii Kingi Polenz, ale jest usprawiedliwiona. Siódemka jest szczęśliwa, ale Kinga leczy drobny uraz i z tego powodu musiała wyjechać do Chorzowa.

Czwarta pływaczka mistrzostw Europy w Stambule, która w 2009 roku kilka razy pobiła rekordy Polski we wszystkich swoich konkurencjach, czyli Aleksandra Urbańczyk zajęła ósme miejsce. Ola jak zwykle oczarowała męską część gości gali.

Po raz pierwszy w historii Czytelnicy do grona najlepszych wytypowali żużlowca. Stanisław Burza odbierał nagrodę w szaliku Orła. Zadedykował ją swojemu sponsorowi i prezesowi Witoldowi Skrzydlewskiemu.

Miejsca na naszej liście od dziesiątego do dwunastego zajęli piłkarze. Nieobecnego napastnika Widzewa Marcina Robaka zastąpił prezes klubu Marcin Animucki. Od lat jeden z najlepszych bramkarzy w Polsce, zawodnik ŁKS Bogusław Wyparło odebrał nagrodę osobiście, podobnie jak Łukasz Sapela, bramkarz rekordzista z PGE GKS Bełchatów. Sapeli towarzyszyła urocza partnerka. Jesteśmy pewni, że bełchatowianin pobije niejeden rekord, oby tylko bronił według swojej filozofii, a nie słuchał wydumanych rad.

Trzynastka nie jest pechowa, co potwierdził prezes ŁSTW Edward Kujawa. Odbierał nagrodę za swego podopiecznego Iwana Kułakowa, który zajął trzynastą pozycję w plebiscycie.

Brązowa medalistka Uniwersjady na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, mistrzyni Polski i reprezentantka Polski na Mistrzostwa Świata w Rzymie oraz na mistrzostwa Europy w Stambule, czyli utalentowana i atrakcyjna Ewa Ścieszko sklasyfikowana została na 14. pozycji. Tuż za nią uplasowała się filigranowa dżudoczka AZS Katarzyna Wilczyńska - kandydatka na igrzyska Londyn 2012.

Przyznaliśmy też pięć nagród specjalnych: Lechowi Krakowiakowi, Krzysztofowi Jurgielowi, Aleksandrze Pawlak, Piotrowi Kiełbikowi i Pamapolowi. Nagrodę dla siatkarskiego klubu z Wielunia odebrał wiceprezes Robert Bartodziejski.

Na naszej gali gościliśmy osobistości ze świata sportu, kultury, biznesu, polityki. Nie zabrakło takich gwiazd jak Józef Młynarczyk, Artur Partyka, Kazimierz Maranda, Jan Tomaszewski.

Nagrody wręczali Marcin Polak, prezes Polskapresse Oddział Prasa Łódzka, wydawcy "Polski Dziennika Łódzkiego", oraz Robert Sakowski, redaktor naczelny "Polski Dziennika Łódzkiego". Wyjątkowy klimat uroczystości wytworzył prowadzący galę Paweł Hochstim, dziennikarz działu sportowego "Polski Dziennika Łódzkiego".

Za rok jubileuszowy 40. plebiscyt. Kto będzie Sportowcem Roku 2010?

* * * * *

Piętnastu laureatów, pięć nagród specjalnych, nagrody dla Czytelników
Oto laureaci 39. plebiscytu Sportowiec Roku w regionie łódzkim

1. Michał Bąkiewicz (Skra Bełchatów, siatkówka)
2. Sylwester Bednarek (RKS, lekka atletyka)
3. Daniel Pliński (Skra Bełchatów, siatkówka)
4. Małgorzata Niemczyk (Organika Budowlani, siatkówka)
5. Merab Gabunia (Blachy Pruszyński Budowlani, rugby)
6. Jerzy Janowicz (AZS, tenis)
7. Kinga Polenz (Piotrcovia, piłka ręczna)
8. Aleksandra Urbańczyk (Trójka, pływanie)
9. Stanisław Burza (Orzeł, żużel)
10. Marcin Robak (Widzew, piłka nożna)
11. Bogusław Wyparło (ŁKS, piłka nożna)
12. Łukasz Sapela (PGE GKS Bełchatów, piłka nożna)
13. Iwan Kułakow (ŁSTW, piłka wodna)
14. Ewa Ścieszko (Start, pływanie)
15. Katarzyna Wilczyńska (AZS, judo)

Przyznaliśmy także nagrody specjalne. Otrzymali je:

Trener Roku: Lech Krakowiak (RKS)
Wyróżnienie Specjalne: dr Krzysztof Jurgiel
Niespodzianka Roku: Pamapol Siatkarz Wieluń
Talent Roku: Piotr Kiełbik (Siódemka)
Odkrycie Roku: Aleksandra Pawlak (Widzew)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto