Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pływacy MAL WOPR rywalizowali w Nordhorn. Przywieźli 41 medali

Jacek Skrobisz
Fot. Archiwum MAL WOPR
Zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR wzięli udział w międzynarodowych zawodach w Nordhorn. Podopieczni trenerek Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej przywieźli z Niemiec aż 41 medali.

Do dobrych występów pływaków MAL WOPR na arenie województwa i kraju zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tym razem jednak malborscy zawodnicy wyruszyli w długą, bo ponad 14-godzinną, podróż do partnerskiego miasta Nordhorn, by tam wziąć udział w międzynarodowych zawodach pływackich. Mocno odmłodzony skład malborczyków wywalczył w tym roku imponująca liczbę 41 medali, w tym 14 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych.
Warto dodać, że dorobek medalowy 45-osobowej grupy pływaków MAL WOPR wzrósł w stosunku do ubiegłego roku o 16 medali, a do pobicia rekordu wszechczasów zabrakło tylko 5 krążków. W ciągu dwóch dni zmagań liczba zdobytych medali podopiecznych Doroty Grzywackiej i Iwony Ciecholewskiej rosła w zawrotnym tempie.
Worek z medalami rozwiązała debiutująca na dystansie 200 m stylem klasycznym Anna Włodarczyk. Nasza pływaczka wywalczyła w tej konkurencji brązowy medal i zapoczątkowała wspaniałe pasmo występów naszych zawodników. W trakcie zawodów Ania dorzuciła jeszcze do swoich zdobyczy srebro na 200 m stylem dowolnym.
Bohaterów zawodów w Niemczech było wielu. Multimedalistą został zaledwie 10-letni Jan Grochecki, który wywalczył medale we wszystkich pięciu startach. Trzy złote i dwa srebrne medale to imponujący dorobek naszego młodego pływaka. Warto dodać, że w aż trzech konkurencjach Janek występował po raz pierwszy. Debiutując na wymagających dystansach 200 m stylem zmiennym i 400 m stylem dowolnym wywalczył złoto, zaś na 200 m stylem grzbietowym zdobył medal srebrny.
Trzy złota zawisły na szyi utytułowanej Aleksandry Szymuli. Ola startując kolejno na 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem motylkowym oraz 400 m stylem dowolnym nie dała szans swoim rywalkom. Dopiero w ostatnim ze startów, na 100 m stylem dowolnym, nie udało jej się wywalczyć medalu.
Najmłodsza na zawodach Paulina Cierpiałowska przyzwyczaiła nas w mijającym sezonie do doskonałych występów. W Nordhorn jako 9-latka mogła wystartować tylko na dystansach 100 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Ten ostatni jest najmniej lubiany przez Paulinę i w tej konkurencji wywalczyła tylko medal brązowy. Pozostałe dwie konkurencje były popisem fantastycznych umiejętności naszej pływaczki, która do brązu bezapelacyjnie dorzuciła dwa złota. Warto tez odnotować nowy rekord życiowy Pauliny na 100 m stylem dowolnym - 1:23,10, który na trudniejszej długiej pływalni jest aktualnie lepszy od rekordu z pływalni krótkiej.
Doskonały występ ma za sobą Michał Wójtowicz. Wytężona praca na treningach Michała zaowocowała aż czterema medalami: złotym, dwoma srebrnymi i brązowym. Żeby podkreślić wartość medali Michała należy dodać, że w dwóch występach poprawił rekordy życiowe z krótkiej pływalni.
Złoto i trzy srebra przywiozła z Niemiec Alicja Krauze. Pierwsze zawody Ali poza granicami kraju okazały się bardzo udane. Zajmując kolejno trzy razy drugi stopień podium, po ostatnim czwartym występie mogła cieszyć się z upragnionego złota.
Dwa srebrne medale i złoto wywalczyli: Julia Sobczyńska oraz Dawid Dymek z nowym rekordem życiowym na 200 m stylem klasycznym (2:47,95s). Oboje przygotowujący się do lipcowych mistrzostw Polski pokazali się z bardzo dobrej strony, ich forma zwyżkuje, co jest dobrym prognostykiem przed mistrzostwami.
Medale wywalczone na zakończenie kariery są z pewnością takimi, które zapamięta się na zawsze. Trzy medale każdego koloru wywalczyła kończąca swoją przygodę z pływaniem 18-letnia Magdalena Szczerbińska. Nasza utytułowana pływaczka startowała w Nordhorn w łączonym roczniku dlatego też jej zdobycze medalowe mają szczególną wartość. Na deser Magda dorzuciła nową życiówkę na 100 m stylem dowolnym.
Zaskakująco, ale zasłużenie cztery medale brązowe zdobył Dawid Przybytkowski. Nasz doświadczony pływak ma za sobą ciężko przepracowany sezon i plony tej pracy właśnie zaczyna zbierać. Cieszą te medale, postawa Dawida, który odnalazł się po zeszłorocznej kontuzji i zdecydowanie zasłużył na szczególne wyróżnienie trenerek.
Dwa srebrne medale wywalczył w Nordhorn Maciej Kowalski. Niestety, popełniając po raz kolejny błąd dotknięcia ściany przy nawrocie, pozbawił się pewnego złota na 100 m stylem motylkowym. Z tej sytuacji skorzystał jego kolega klubowy Stanisław Tomczyński, który z radością stanął na pierwszym stopniu podium w tej konkurencji.
Po jednym medalu do liczby zdobytych trofeów dorzucili: Kinga Kapusta (srebro na 200 m stylem grzbietowym), Jakub Grapentyn (brąz na 100m stylem grzbietowym) oraz debiutujący na zawodach: Maja Szpalerska (również brąz na 100 m stylem grzbietowym) i Konrad Kubicki (brąz na 100 m stylem motylkowym).
Zawody odbywały się przy bardzo słonecznej pogodzie na otwartej, 50-metrowej pływalni i wymagały od zawodników doskonałego przygotowania technicznego. Pływanie na długich pływalniach ze względu na mniejszą liczbę nawrotów jest wolniejsze, tym bardziej cieszą więc doskonałe wyniki czasowe i punktowe, jakie uzyskiwali malborscy zawodnicy. Niespodziewanie niektórzy z nich zanotowali rekordy życiowe, poprawiając czasy z krótkich pływalni. Rekordy życiowe oprócz medalistów uzyskali też w Niemczech: Klaudia Juchniewicz, Szymon Ochociński, Magda Mroczek, Nadia Walentynowicz, Alicja Lewandowska, Maria Szczerbińska, Patrycja Górska, Kacper i Monika Zuchniewscy, Dominik Jendruszewski oraz Filip Tkaczyk.
W 39 Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Nordhorn w Niemczech udział wzięło ponad tysiąc pływaków z 41 klubów z Niemiec, Holandii, Danii i Polski. Zawodnicy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach w ciągu dwóch dni zawodów. Malbork reprezentowała 52-osobowa grupa pływaków i ich opiekunów. W trakcie wyjazdu był czas nie tylko na emocje sportowe. Nasi zawodnicy zwiedzali miasto, integrowali się z gospodarzami rozgrywając mecze piłki nożnej, korzystali z atrakcji wodnych w postaci zjeżdżalni, basenu z falami, a także grillowali i odpoczywali po ciężkim sezonie.
Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie ci, którzy wspierają rozwój naszego klubu i zawsze służą mu pomocą. I tu wielkie ukłony dla władz miasta Nordhorn oraz działaczy i trenerów zaprzyjaźnionego już klubu pływackiego WASPO Nordhorn, dzięki którym nasz wyjazd był możliwy i pełen atrakcji. Udział w zawodach wspierał także Urząd Miasta Malborka za co wszyscy bardzo serdecznie dziękujemy.
Największe podziękowania należą się Rodzicom zawodników, ale również Przyjaciołom naszego klubu, którzy są z nami zawsze, zawsze można na nich liczyć i jak nikt doceniają pracę zarówno zawodników jak i trenerek. Słowa podziękowań kierujemy do Arkadiusza i Edyty Jendruszewskich, Małgorzaty Zuchniewskiej, Hanny Wojtczak, Ewy Wójtowicz, Joanny Kos oraz wspomagającej nas w tłumaczeniu języka niemieckiego Anny Antoniuk. Wszystkie zdobyte medale, chwile szczerych wzruszeń i poczucia dumy dedykujemy tym, którzy wspierają działalność Sekcji Pływackiej MAL WOPR i pomagają w jej rozwoju i osiąganiu coraz większych sukcesów
.

Informacja nadesłana przez Iwonę Ciecholewską, trenerkę MAL WOPR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto