4,5 tysiąca osób pobiegło w czwartej edycji imprezy Gdańsk Biega. Wszystko rozpoczęło się na plaży w Brzeźnie. Na starcie pojawili się nie tylko gdańszczanie...

W czwartej edycji imprezy GDAŃSK BIEGA wzięło udział aż 4500 osób! W niedzielę, 4 listopada na plażę w Brzeźnie przybyli nie tylko gdańszczanie.

W ubiegłym roku w biegu wzięło udział 2 345 osób.

- Mimo, że nie ma tu klasyfikacji, pomiaru czasu, medali na mecie to chętnych na wspólne pokonanie 3 lub 6 kilometrów nie brakuje. Co więcej, każdego roku stale ich przybywa - pisze Grzegorz Pawelec z MOSiR w Gdańsku. - Progres frekwencji w porównaniu do ubiegłorocznej jest znaczny i pokazuje, że wszyscy lubią biegać, szczególnie w tak wspaniałej, nadmorskiej scenerii. Biegli i młodsi, i starsi, całe rodziny, grupki znajomych, z dziećmi w wózkach czy z psami.

Zobacz jak biegali w 2011 roku - film

Wśród biegaczy pojawili się także Iwona Guzowska, Adam Korol z rodziną, Maciej „Gleba” Florek oraz młodzi siatkarze Trefla Gdańsk.

Pobiegł także Tomasz Czubak, były lekkoatleta i złoty medalista w sztafecie biegowej z Sewilli.

Na mecie każdy uczestnik wrzucał do specjalnej skrzynki kupon, który następnie brał udział w losowaniu atrakcyjnych nagród: rowerów, tabletów, nawigacji samochodowych, bonów zakupowych, rejsów do Szwecji, karnetów do rodzinnego centrum rozrywki, biletów na mecze siatkówki, kart członkowskich do fitness clubu. Ich łączna pula wyniosła przeszło 20 tysięcy złotych.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

JM (gość)

Do tubylca(gościa)
Zazdrość zżera co niektórych, lepiej pokwękać niż coś robić . Najlepiej to włączyć telewizor i kolejny tasiemiec obejrzeć. No i koniecznie otworzyć okno, bo przez nie tylko świeże powietrze wpada ;/

tubylec (gość)

Obok spalarnia towarzyszy z PO, ziejąca na Gdańsk toksycznymi dymami.Gawiedż ma uciechę w obłokach trucizny z ECS.