(© Szymon Szewczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trasa Gdańsk Business Run została w tym roku wytyczona na terenie Młodego Miasta, wokół Europejskiego Centrum Solidarności. Sztafety przebiegną m.in. pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 września o 10:30. To druga lokalna edycja największego ogólnopolskiego biegu charytatywnego na rzecz beneficjentów po amputacjach.

Gdańsk Business Run 2017- Gdzie biegniemy?Przypomnijmy, iż w Gdańsk Business Run startują drużyny złożone z 5-ciu biegaczy, z których każdy przebiega jedną pętlę. W tym roku dystans wynosi przyjazne 3,3 km. Start i meta, czyli strefa zmian, zostaną ustawione w okolicy parkingu przy Europejskim Centrum Solidarności. Zawodnicy będą biegli historycznymi uliczkami na terenach postoczniowych: ul. Nowomiejską, ul. Droga do Wolności, ul. Ks. J. Popieluszki, ul. Rybaki Górne i z powrotem. Trasa prowadzi obok Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 oraz pod Bramą nr 2 Stoczni Gdańsk.

„W odróżnieniu od zeszłego roku nie mogliśmy zaplanować trasy na terenie Głównego Miasta, z uwagi na przewidziane w tym czasie liczne remonty.” – mówi Magdalena Jabłońska, Koordynatorka Pomorskiego Oddziału Fundacji Poland Business Run – „Z drugiej strony możliwości tych okolic pod względem eventowym dają o wiele większe pole do popisu, choćby pod kątem organizacji atrakcji dla kibiców. Tymczasem zachęcam serdecznie wszystkie trójmiejskie firmy do zapisania swych drużyn. To idealny projekt CSR-owy dla biznesu.”
Kto może pobiec w Gdańsku Business Run?W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 378 zł. Dla zawodników przygotowano pakiety startowe, koszulki, odpowiednio zbilansowany posiłek, a także pamiątkowe medale. Przed biegiem zostanie przeprowadzona wspólna rozgrzewka. Do dyspozycji będą szatnie i depozyty. Wydawanie pakietów nastąpi w drugiej połowie sierpnia.


Dla kogo biegniemy w Gdańsku Business Run 2017?Tak jak w zeszłym roku biegniemy również dla Mateusza Pędziwiatra, studenta Politechniki Gdańskiej, który dzięki zebranej kwocie cieszy się dziś nowym lejem do protezy nogi, co znacznie ułatwia mu codzienne funkcjonowanie. Teraz czas na kolejny etap jego powrotu do aktywności sportowej. Część funduszy Gdańsk Business Run zostanie przeznaczona na specjalną protezę biegową. Mateusz wystartuje razem z biegaczami we wrześniu.

„W chwili obecnej czekamy także na zatwierdzenie drugiego beneficjenta lub beneficjentkę z Pomorza. Wnioski były zbierane do końca kwietnia i są w trakcie weryfikacji.” – dodaje Magda Jabłońska.

Bieganie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kolonia (gość)

gdyby mial wrocic na Wybrzeze to wybralbym miasto Tczew , wszedzie blisko do kaszubskiej szwacarii, krzyzackiego zamku do niedocenionego Elblaga i wzdluz mazur nie zapominajac bory tucholskie a w Trojmiescie jest chalos i zatloczone gonitwa codziennego zjadacza chleba a ja z natury romatik bedzie mi wszedzie blisko, Wisla i niedaleko do zatoki, otwartych Chalup, calymi garsciami moge zwiedzac kochane Wybrzeze i wszedzie blisko takze nie bede przez znajomimi "z wielkiego swiata wstydzil sie" naszego regionu Pomorza