- Realizacja programu ożywienia dróg wodnych w Gdańsku pozwoli na zwiedzanie Gdańska drogą wodną, uatrakcyjni odpoczynek i rekreację dla całych rodzin nad wodą oraz wzmocni bezpieczeństwo na szlaku wodnym i w jego okolicy - informuje Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Czytaj także:
Tramwaj wodny w Gdańsku. Dodatkowy przystanek w Nowym Porcie ożywi dzielnicę?
Nowe linie tramwaju wodnego obsługiwane będą przez dwa statki:"Sonica" i "Sonica I", których parametry techniczne odpowiadają warunkom żeglugowo-nawigacyjnym na rzece Stara Motława na odcinku od Zielonego Mostu ul. Stągiewnej do ul. Pod Zrębem/ Żabi Kruk, a zwłaszcza prześwitom nad zwierciadłem wody pod mostami. Statki mogą przewieźć jednorazowo 40 osób i 5 rowerów. Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie w przypadku zmiany pogody.
Czytaj także: Tramwaj wodny w Gdańsku: Małe statki popłyną nowymi trasami. Sprawdź gdzie i za ile!
Tramwaje wodne kursować będą codziennie. Sprzedaż biletów w cenie 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy, bilet na przewóz roweru) odbywa się wyłącznie na statku. Zakupiony bilet ważny na jeden przejazd od przystanku, na którym pasażer wsiadł do przystanku końcowego.
Linia F5: Żabi Kruk - Westerplatte (m/s SONICA)
Przystanki: Żabi Kruk – Zielony Most – Targ Rybny- Wiosny Ludów – Nabrzeże Zbożowe – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska*)
*) dodatkowy przystanek poza projektem.
KIERUNEK: WESTERPLATTE
Żabi Kruk odpłynięcie 08:20, 13:20, 18:20
Zielony Most odpłynięcie 08:40, 13:40, 18:35
Targ Rybny odpłynięcie 09:00, 14:00, 18:55
Wiosny Ludów odpłynięcie 09:15, 14:15, 19:10
Nabrzeże Zbożowe odpłynięcie 09:55; 14:55, 19:45
Twierdza Wisłoujście odpłynięcie 10:15, 15:15, 20:00
Westerplatte odpłynięcie 10:35, 15:35, 20:05
Latarnia Morska *) odpłynięcie 10:55, 15:55, 20:20
KIERUNEK: ŻABI KRUK/TARG RYBNY
Westerplatte odpłynięcie 11:15, 16:15, 20:35
Twierdza Wisłoujście odpłynięcie 11:35, 16:35, 20:50
Nabrzeże Zbożowe odpłynięcie 11:50, 16:50, 21:05
Wiosny Ludów odpłynięcie 12:25, 17:25, 21:40 (rejs tylko do Targu Rybnego)
Targ Rybny odpłynięcie 12:45, 17:45
Zielony Most odpłynięcie 13:00; 18:00
Linia F6: Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa
Przystanki: Targ Rybny – Wiosny Ludów – Sienna Grobla II – Tamka – Stogi – Narodowe Centrum Żeglarstwa.
KIERUNEK: Narodowe Centrum Żeglarstwa
Targ Rybny odpłynięcie 08:10, 13:00, 18:00
Sienna Grobla odpłynięcie (z pominięciem), 13:15, 18:15
Wiosny Ludów odpłynięcie (z pominięciem), 13:30, 18:30
Tamka odpłynięcie 08:55, 14:10, 19:05
Stogi- Górki Zachodnie odpłynięcie 09:45, 15:00, 19:50
KIERUNEK: Targ Rybny
Narodowe Centrum Żeglarstwa odpłynięcie 10:15, 15:30, 20:15
Stogi- Górki Zachodnie odpłynięcie 10:45, 16:00, 20:40
Tamka odpłynięcie 11:35, 16:50, 21:25
Wiosny Ludów odpłynięcie 12:15, 17:30, (z pominięciem)
Sienna Grobla odpłynięcie 12:30, 17:45
echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?