W niedzielę gwiazdami wieczoru i headlinerem całego festiwalu będzie warszawski zespół powstały na początku 1982 r W niedzielę gwiazdami wieczoru i headlinerem całego festiwalu będzie warszawski zespół powstały na początku 1982 r

W niedzielę gwiazdami wieczoru i headlinerem całego festiwalu będzie warszawski zespół powstały na początku 1982 r. – KULT. (© Paweł Lacheta)

Shut up! Be positive – to hasło przyświeca organizatorom festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. 3-dniowa impreza jest połączeniem tańca, Street artu, Streetballu i muzyki.

Jak czytamy na stronie organizatorów GDM, główną atrakcją festiwalu będzie dwudniowy cykl warsztatów tanecznych. Do dyspozycji uczestników będą, podzielone na sekcje namioty taneczne. W stylach: hip-hop, dancehall, popping i breakdance zorganizowane zostaną bitwy taneczne. Ekipy będą walczyć o nagrodę pieniężną i puchar Prezydenta Gdańska.

Organizowany jest także turniej Streetballu. Zawody odbędą się w kategoriach młodzieżowych kobiet i mężczyzn U-15 i U-20 oraz w kategorii OPEN. Dla miłośników sztuki ulicznej będą też warsztaty z graffiti.

Każdy dzień festiwalu kończyć się będzie koncertami. W piątek na scenie zapanuje muzyka rapowa. Pierwszy o godzinie 19:30 zagra szczecinecki raper Bonson. Później wystąpi Łódzki wykonawca i producent – Zeus. Piątek zakończy radomski Kękę, który za swój debiutancki krążek otrzymał Złotą Płytę.

Sobota na scenie to mieszanka rapu i reggae. Pierwszy zagra warszawski raper, Ten Typ Mes. Później wraz z zespołem wystąpi wykonawca, którego Polska usłyszała pierwszy raz w jednej z edycji Mam Talent – Kamil Bednarek. Ostatni grać będzie Grubson – rybnicki artysta, zdobywca fryderyka w 2016 r. za najlepszy hip-hopowy album roku.

TUTAJ znajdziesz szczegółowy program festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2017


W niedziele na scenie zapanuje rock. Pierwsza o 16:40 zagra rockowa formacja Last Of The Real. Później wystąpią Bartek i Piotr Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo – ostatni hip-hopowy akcent festiwalu. O 19:40 na scenę wyjdzie Tomasz Organek z zespołem. Gwiazdami wieczoru i headlinerem całego festiwalu będzie warszawski zespół powstały na początku 1982 r. – KULT.

Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę rozpocznie się w piątek 21 i potrwa do niedzieli 23 lipca. Ceny wahają się od 20 do 55 zł.

2016. Wielkie święto muzyki i tańca, czyli Gdańsk Dźwiga Muzę [ZDJĘCIA, WIDEO]

wideo: Piotr Hukało

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!