Ośmiu Wspaniałych nastolatków, dla których pomoc w hospicjach, fundacjach, domach pomocy społecznej i domach dziecka to codzienność, zostało wczoraj docenionych. Młodzież oklaskiwali samorządowcy, kombatanci, duchowni i nauczyciele. Choć konkurencja była spora, bo jak się okazuje nastoletnich ludzi o dobrych sercach w Gdańsku nie jest wcale mało, laureatów było tylko ośmiu, a wyróżnionych drugie tyle.

Najmłodsi z nich, siedząc na ogromnych krzesłach dla Ośmiu Wspaniałych, stopami ledwo dotykali podłogi. Mimo to ich zasługi i dobre uczynki trudno było zliczyć. Podobnie jak łzy wzruszenia, jakie podczas wczorajszego Finału XIII Gdańskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" spłynęły z oczu ich rodziców i nauczycieli.

Czytaj także: Nagrodzeni za zasługi dla Województwa Pomorskiego

Karolina Jakubowska, Agata Łepkowska, Aleksandra Olechnowicz, Karolina Groszewska, Michał Łaszczewski, Dorota Kruk, Kacper Chodak i Mariola Rybak, czyli laureaci konkursu, odebrali Bursztynowe Ósemki. Zawstydzone uśmiechy, jakie można było odczytać z ich twarzy, mówiły wszystko - pomagają nie dla dyplomów i pochwał. - Po prostu mam satysfakcję z tego, że mogę zrobić coś dla innych - mówiła skromnie 12-letnia Karolina Groszewska. W podobnym tonie wypowiadał się 16-letni Kacper Chodak. - Pomagam osobom niepełnosprawnym, bo mam taką potrzebę. Robię to, co lubię - mówił.

Słów podziękowań i gratulacji nastolatkom nie szczędził im prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

- Jestem przekonany, że ci wspaniali młodzi ludzie to dobro w swoich sercach jeszcze rozwiną - mówił Paweł Adamowicz.

Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bufwetowa (gość)

BRAWO 8 WSPANIAŁYCH.
Jak tak dalej będą postępowali to zostaną z ręko w nocniku dosłownie i to cudzym.
Pamiętajcie pomagać to można ale w pierwszej kolejności sobie. A jak was to interesuje na poważnie to bezpłatne studia w Polsce i dobrze płatna praca w skandynawii czy Niemczech. Polecam.
W Polsce tylko problemów sobie narobicie bo tak tu jest.