(© fot. Mikołaj Suchan)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Jak dostać się na wymarzony kierunek? Co oferuje Politechnika Gdańska swoim studentkom? Dowiecie się tego podczas Dnia Otwartego uczelni.

Chcesz zostać architektką? A może marzysz o tym, by być panią inżynier i zbudować most lub najwyższy wieżowiec świata? Przyjdź w czwartek na Politechnikę Gdańską. 23 kwietnia odbędzie się tu bowiem Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. To inicjatywa skierowana wyłącznie do płci pięknej: maturzystek, uczennic szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalistek zainteresowanych studiami na kierunkach technicznych lub wydziałach ścisłych.

Na gdańskiej uczelni będzie można dowiedzieć się m.in. jak faktycznie wygląda nauka na uczelni i konkretnym kierunku, który was interesuje, a także wziąć udział w warsztatach (poświęconych np. wyrobowi ekologicznych kosmetyków) i wykładach czy porozmawiać z tutejszymi studentkami.

Akcja na Politechnice Gdańskiej odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn. Uczelnie techniczne już po raz ósmy zapraszają uczennice.
-Chcemy przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie - przyznają organizatorzy.

Piętnaście uczelni technicznych i trzy wydziały ścisłe uniwersytetów w całym kraju przygotowały na ten dzień specjalny program. Poza możliwością zapoznania się z ofertą politechniki, zorganizowane zostaną m.in. gry edukacyjne, Bieg w Kasku oraz, po raz pierwszy - Wielka Bitwa na Selfie! Będzie to konkurs, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Trzeba jednak wcześniej zarejestrować się na Dzień Otwarty uczelni, zaznaczyć chęć wzięcia udziału w konkursie, a w czwartek robić sobie zdjęcia - selfie ze studentkami i profesorami uczelni oraz w charakterystycznych miejscach na terenie kampusu.

Dzień Otwarty organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Jeśli jesteście "ścisłowcami" i planujecie dalszą edukację na politechnice bądź też jeszcze nie zdecydowałyście, co chcecie robić w przyszłości, przyjdźcie na dzień otwarty. Szczegóły na www.dziewczyny napolitechniki.pl.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!