(© P. Świderski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek, 2 kwietnia punktualnie o godz. 9 rusza elektroniczna rekrutacja do gdańskich przedszkoli. Zapisy potrwają niecałe dwa tygodnie. W karcie zapisu wybiera się maksymalnie trzy placówki - w każdej z nich tylko jedną grupę.

W poniedziałek na stronie www.gdansk.przedszkola.vnabor.plpojawią się oferty placówek z danymi teleadresowymi, liczbą miejsc, programem zajęć i opisem warunków tam panujących. Za pomocą platformy będzie też można wypełnić karty zapisu.

Sprawdź gdańskie przedszkola w naszym KATALOGU FIRMTermin mija 13 kwietnia o godz. 15. Co ważne, o przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. Jednak pierwszeństwo, tak jak w latach ubiegłych mają dzieci mieszkańców Gdańska. - Rekrutacja dzieci spoza gminy Gdańsk będzie możliwa w przypadku pojawienia się wolnych miejsc, od 1 czerwca do 31 sierpnia - zapowiada Dariusz Wołodźko z gdańskiego Urzędu Miejskiego.

Wydrukowaną i podpisaną kartę zapisu należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru, tam otrzyma się potwierdzenie. ci, którzy nie mają dostępu do internetu wszystko mogą załatwić na miejscu, czyli w wybranej dla dziecka placówce. Elektroniczny system na podstawie zaznaczonych w karcie kryteriów naboru, przydzieli maluchy do przedszkoli. Listy tych, którzy się dostali zostaną ogłoszone 23 kwietnia o godz. 13.

Wyniki rekrutacji można sprawdzić w placówce pierwszego wyboru albo logując się na stronie internetowej dla rodziców. Między 24 kwietnia a 8 maja należy się udać osobiście do wybranego miejsca i podpisać umowę. Co z tymi, którzy nie dostali miejsca tam gdzie chcieli?
∨ Czytaj dalej

Mogą je dostać tam, gdzie zostały wolne miejsca. 15 maja na stronie internetowej rekrutacji pojawi się lista, która będzie na bieżąco uaktualniana.

Czytaj także: Gdańsk: Wzrosną opłaty za przedszkola - 2,70 zł. za każdą dodatkową godzinę

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mama bliźniąt (gość)

Dlaczego strona z zapisami dziecka do przedszkola nie działa ? Podobno miała funkcjonować w godzinach od 9 - 15 . ;/

ja mama (gość)

w Polsce nie ma obowiązku prowadzenia przedszkoli publicznych. to jest zadanie gminy, ale nie jest finansowane z rządu, a gminy są biedne i do póki nie zmieni się finansowanie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zawsze będzie brakowało miejsc dla dzieci.

woalka (gość)

Poprawny adres strony z naborem:
www.gdansk.przedszkola.vnabor.pl
Poprawcie go proszę w artykule, bo po darmowej reklamie firmie Nabor padnie serwer ;)

POdpowiadacz (gość)

W Niemczech kazde dziecko,ktore osiagnie wiek przedszkolny ma ZAGWARANTOWANE! miejsce w przedszkolu.....POlska jest jeszcze daaaaaaleko w tyle.