(© P. Świderski )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek, 2 kwietnia punktualnie o godz. 9 rusza elektroniczna rekrutacja do gdańskich przedszkoli. Zapisy potrwają niecałe dwa tygodnie. W karcie zapisu wybiera się maksymalnie trzy placówki - w każdej z nich tylko jedną grupę.

W poniedziałek na stronie www.gdansk.przedszkola.vnabor.plpojawią się oferty placówek z danymi teleadresowymi, liczbą miejsc, programem zajęć i opisem warunków tam panujących. Za pomocą platformy będzie też można wypełnić karty zapisu.

Sprawdź gdańskie przedszkola w naszym KATALOGU FIRMTermin mija 13 kwietnia o godz. 15. Co ważne, o przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. Jednak pierwszeństwo, tak jak w latach ubiegłych mają dzieci mieszkańców Gdańska. - Rekrutacja dzieci spoza gminy Gdańsk będzie możliwa w przypadku pojawienia się wolnych miejsc, od 1 czerwca do 31 sierpnia - zapowiada Dariusz Wołodźko z gdańskiego Urzędu Miejskiego.

Wydrukowaną i podpisaną kartę zapisu należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru, tam otrzyma się potwierdzenie. ci, którzy nie mają dostępu do internetu wszystko mogą załatwić na miejscu, czyli w wybranej dla dziecka placówce. Elektroniczny system na podstawie zaznaczonych w karcie kryteriów naboru, przydzieli maluchy do przedszkoli. Listy tych, którzy się dostali zostaną ogłoszone 23 kwietnia o godz. 13.

Wyniki rekrutacji można sprawdzić w placówce pierwszego wyboru albo logując się na stronie internetowej dla rodziców. Między 24 kwietnia a 8 maja należy się udać osobiście do wybranego miejsca i podpisać umowę. Co z tymi, którzy nie dostali miejsca tam gdzie chcieli? Mogą je dostać tam, gdzie zostały wolne miejsca. 15 maja na stronie internetowej rekrutacji pojawi się lista, która będzie na bieżąco uaktualniana.

Czytaj także: Gdańsk: Wzrosną opłaty za przedszkola - 2,70 zł. za każdą dodatkową godzinę

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mama bliźniąt (gość)

Dlaczego strona z zapisami dziecka do przedszkola nie działa ? Podobno miała funkcjonować w godzinach od 9 - 15 . ;/

ja mama (gość)

w Polsce nie ma obowiązku prowadzenia przedszkoli publicznych. to jest zadanie gminy, ale nie jest finansowane z rządu, a gminy są biedne i do póki nie zmieni się finansowanie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zawsze będzie brakowało miejsc dla dzieci.

woalka (gość)

Poprawny adres strony z naborem:
www.gdansk.przedszkola.vnabor.pl
Poprawcie go proszę w artykule, bo po darmowej reklamie firmie Nabor padnie serwer ;)

POdpowiadacz (gość)

W Niemczech kazde dziecko,ktore osiagnie wiek przedszkolny ma ZAGWARANTOWANE! miejsce w przedszkolu.....POlska jest jeszcze daaaaaaleko w tyle.