Moment ataku na kobietę uchwycony przez kamerę

(© foto za YouTube)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sieci krąży nagranie z 23 maja, na którym zakapturzony zbir bezlitośnie kopie po twarzy przypadkowo spotkaną kobietę. Internauci chcą zidentyfikować napastnika.

Aktualizacja, godz. 17

Policja zatrzymała już agresywnego mężczyznę, mogącego odpowiadać za atak na obie kobiety przy ul. Partyzantów oraz - jak się okazało - jeszcze jedną kobietę i mężczyznę. 27-letni oszalały z wściekłości gdańszczanin wywołał awanturę domową i ściągnął na siebie stróżów prawa.

Czytaj: Gdańsk: podejrzewany o pobicie kobiet na ul. Partyzantów złapany


Wpadł w ręce policjantów jeszcze w sobotę. Jednak dopiero dziś udało się potwierdzić, że to on. Rozponali go świadkowie.

Domniemany agresor trafił do szpitala psychiatrycznego na obserwację. Za ciężkie pobicie grozi do 10 lat więzienia. Żeby go przesłuchać niezbędna jest zgoda lekarzy.Aktulizacja, godz. 12


Zaatakowana przez bandytę kobieta ma uszkodzony kręgosłup, doszło m.in. do przesunięcia kręgów. - Znajduje się na 30-dniowym zwolnieniu lekarskim - informuje Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni.

Okazuje się, że to nie było jedyne pobicie tego dnia w tym miejscu. Także 23 maja na policję zgłosiła się inna kobieta, którą prawdopodobnie ten sam sprawca zaatakował na ul. Partyzantów tuż po godz. 6 rano. Do pobicia miało więc dojśc chwilę po ataku na kobietę z nagrania wideo. Ofiara została zrzucona z roweru i uderzona w twarz, ma złamanie oczodołu. Sprawcy pobicia szuka policja i podejrzewa, że to ten sam mężczyzna, widoczny na nagraniu.

Czytaj więcej: Kolejna kobieta pobita przez bandytę w Gdańsku na ul. Partyzantów


Trudno nie połaczyć tych dwóch napaści ze sobą."Koleś skopał kobietę wchodzącą do budynku Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Proszę o pomoc w namierzeniu osobnika" - bulwersujące nagranie z takim komentarzem zostało wrzucone na serwis YouTube 26 maja. Autorowi zależy na zidentyfikowaniu napastnika.

Na wideo widać (właściwa akcja zaczyna się od 0:20 minuty), jak w piątek kobieta przechodząca obok budynku Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku przy ul. Partyzantów 36 zostaje napadnięta przez młodego zakapturzonego mężczyznę. Ten bez żadnego powodu wymierza jej kilka potężnych kopnięć. Trafia ją w twarz, po czym ucieka.

- Kobieta zgłosiła się do nas w piątek. Została na komisariacie powiadomiona o prawnych możliwościach, jakie może podjąć. Nie złożyła jednak zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Trafiła do szpitala, nie mamy jeszcze jej dokumentacji medycznej - mówi Aleksandra Siewert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Przepytujemy teraz świadków i apelujemy o przekazywanie nam informacji o napastniku - podkreśla.

Zobacz też: Tragiczny wypadek w Gdańsku. Auto uderzyło w przystanek autobusowy

Napastnik w chwili ataku miał na sobie zieloną bluzę z kapturem, zapinaną na zamek błyskawiczny, a także czarne spodnie. Czy ktoś go rozpoznaje?
Wśród komentarzy zamieszczonych przez użytkowników YouTube'a trudno znaleźć cenzuralny. Filmik trafił na popularny serwis wykop.pl i tam także doczekał się mnóstwa opinii.

"Debil będzie sie tłumaczył zdenerwowaniem albo wzburzeniem i dostanie wyrok w zawiasach. Mam nadzieję, że jeśli go złapią, to rodzina tej kobiety rozliczy się z nim po swojemu" - uważa użytkownik o nicku arnold_bagnet. "Dlatego bardzo dobrym pomysłem w takich wypadkach jest kara chłosty " - odpowiada mu posterunkowy.

W innym komentarzu czytamy: "Napastnik sprawia wrażenie pijanego albo pod wpływem jakichś dragów - krok mu sie plącze, wywraca się. Typowa napaść chuliganśka. Jeżeli pierwszy raz to 5 lat w kamieniołomach. Jeżeli recydywa to trwała eliminacja ze społeczeństwa". Ktoś inny zauważa, że pewnie sprawa nie została zgłoszona na policję, dlatego wcale nie szuka agresora. Bo samo wrzucenie filmiku do Internetu to za mało.


Komentarze (41)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

JA (gość)

Pojebów jest ci u nas diostatek. Mam ochotę zutylizować gnoja. Trzeba było uśmiercić go zaraz po urodzeniu albo wcale go nie płodzić

..... (gość)

.... i co takiemu zrobią ?? NIC !! 10 lat? psychol ? pf... to nic nie da... takich trzeba tępić !!!! doprowadzić do stanu gó..a i niech się wiesza ... po kłopocie.. jednego z miliarda mniej .

Meine Ehre Heisst Treue (gość)

to czubek. Łajza i nic więcej po co komentować teraz idiota na frana pociśnie na sreberku dostanie art.31 i kobieciny z kalectwem do końca życia a on za pół roku jest wporzo bo lekarz napisał i dostaję opiekuna jak trynkiewicz i do tego. Jeszcze rentę na kota a jakaś wariatka wypisuje znam go i dzwonię w tej sprawie a on za te pół roku przerwie ci połączenie. I też jest super bo wszyscy na niego robią i płacą

werty (gość)

beka. Tak czytam te bezmyślne komentarze "hahaha" z czego pytam? Ze kobieta idzie spokojnie ulica w bialy dzień i nie może się czuc bezpieczna? Czy tez hahaha z naszych rządzących, dzięki którym na ulicy może wydarzyć się wszystko i bez zadnych poważnych konsekwencji. Co innego kradzież wafelka za 0,99 i opłacenie aukcji...tu faktycznie hahaha jest na miejscu.

dracon (gość)

urwać mu łeb!!. Za taki atak na kobietę też bym mu tak zrobił tyle tylko, że jak ja bym go kopnął to bym mu swoim kopem łeb urwał z kręgosłupa i wbiłbym go na słup z napisem ścierwojad!!!

Mar. (gość)

Może coś wydarzyło się wcześniej. Może coś wydarzyło się z udziałem tej kobiety wcześniej? Widać jak kobieta idzie w stronę kamery a później od kamery z kierunku z którego przyszła. Ewidentnie chciał ją zaatakować.

Justice (gość)

Znajdą Cię gnoju !!!. a wtedy módl się aby Cię wcześniej Policja zamknęła !!! Poczekamy aż wyjdziesz a wtedy... już Ci Policja nie pomoże

hheet (gość)

zwykopu- chyba już go mają. "Gość jest już namierzony:

"Skontaktowała się z nami mieszkanka Gdańska, która twierdzi, że rozpoznała napastnika, którego zna osobiście. Według niej jest nim 21-22-letni mieszkaniec Nowego Portu.

- Zgadza się wszystko: i bluza, i charakterystyczny chód, i zamiłowanie do agresji. Poznałam go zarówno ja, jak i inne osoby. To zresztą osoba znana w Nowym Porcie, cała dzielnica wie o jego agresywnych zachowaniach. Ostatnio np. pobił 20-letniego chłopaka. Dzwoniłam dziś kilka razy w tej sprawie na policję, jednak nie mogłam się dodzwonić - opowiada nasza czytelniczka (imię i nazwisko znane redakcji).

Kobieta przekazała nam dane mężczyzny, którego rozpoznała na filmie, my zaś przekazaliśmy je policji."

Nie-jedna-a-dwie-kobiety-pobite-we-Wrzeszczu-Znamy-nazwisko-napastnika-n80081.html"
napisał na wykop Helio

kobieta (gość)

"Nie złożyła jednak zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.". durna baba,przez takie dewianci czują się bezkarni,