W gdańskiej hali Amber Expo odbywają się targi Re:Miasto 2013. Znajduje się w niej miasteczko zbudowane z przetworzonych odpadów. Można przetestować plac zabaw z odpadów, posiedzieć na meblach z przetworzonego plastiku czy wziąć udział w warsztatach recyklingowych.

Na czas imprezy stoiska targowe pełnią funkcję punktów informacyjnych i miejsc warsztatów. W jednym z nich dzieci mogą stworzyć swój własny „Magiczny zegar z dobrymi wskazówkami”.

- W naszym warsztacie wykonujemy magiczny zegar, który powstaje przy pomocy rzeczy z recyklingu. – mówi Maria Lepczak Wysocka, artystka z Sopotu. - Zamiast cyfr na tarczy zamieszczamy „dobre wskazówki”, które mogą pomóc nam w codziennym życiu, np. "bądź sobą", "pomagaj" czy "odpocznij".

Czytaj także: Targ Możliwości w Gdańsku. Na Morenie działa charytatywny sklep


W zaaranżowanej przestrzeni miejskiej można zagrać w grę planszową oraz odpocząć na meblach wykonanych z palet czy przetopionych zakrętek.

Dzieci mogą bawić się na Re:placu zabaw, gdzie do ich dyspozycji są piaskownica i konie do bujania wykonane ze starych opon. Tuż obok znajduje się labirynt wykonany z palet.

Jak, w sposób nowoczesny i kreatywny, wykorzystać odpady? Czy recykling może być twórczy? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć odwiedzając kolejne punktu Re:miasta. Na jednym z nich można zobaczyć jak przemienić odpady w świecąca lampę lub zasłonę z plastikowych butelek.

Zobacz także: Pokaz mody Ladies Fashion w gdyńskiej restauracji [ZDJĘCIA]

- Nawet zwykłe opakowania lub skrawki kabli potrafią zachwycić i zainspirować – wyjaśnia Katarzyna Barc, która prowadzi blog o kreatywnym recyklingu. - Pokazujemy jak w prosty sposób można przekształcić odpady codziennego użytku w coś nowego. Z makulatury można zrobić bransoletkę, a kolczyki z zużytych żarówek. Wystarczy odrobina wyobraźni.

Na potrzeby Re:miasta powstała instalacja przestrzenna wykonana przez hiszpańską grupę Basurama. Artyści wraz z wolontariuszami stworzyli z ponad 60 kg plastikowych worków „Kryształowy Zamek”, który można zwiedzać od środka.

Targi Re:miasto można odwiedzić do soboty w godz. 10 -17. Impreza odbywa się w hali AmberExbo przy ul. Żaglowej 11.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Filip (gość)

Cześć, tutaj mam link do darmowych doładowań, podobno mają wydać 1.5 mln takich darmowych doładowań, więc troche im to zajmie ;).
Link i doładowania działają, wystarczy sobie poczytać komentarze na tej stronie...
Polecam jeszcze raz